Увечері 20 листопада зупинилось серце відомого франківця Володимира Чорноуса. Він запам’ятався як непересічний політик, улюблений викладач, висококваліфікований юрист, завзятий спортсмен, невиправний жартівник та оптиміст.

Непересічний політик. Він брав участь у кількох виборчих кампаніях. І хай ці кампанії не завжди були переможними, але свій меседж про необхідність наведення правопорядку в країні, та, головне, невичерпний позитив «Ярославович» завжди доносив до свого виборця.

У 2010-му Володимир Чорноус став депутатом міськради. За чотири роки був, мабуть, найпопулярнішим серед обранців Івано-Франківської міськради VI скликання. Чого варті лише його іронічні виступити, юридично обґрунтована критика та постійне апелювання до букви закону. Коли Володимир Чорноус виходив на трибуну чи підходив до мікрофона в залі – всі завмирали в трепетному очікуванні.

На виборах 2014-го року запам’ятався тим, що сам розповсюджував свою агітацію.

Улюблений викладач. Через нього, як він сам висловлювався, «пройшло» більше двадцяти тисяч студентів. За понад 20 років педагогічної діяльності працював у трьох найкращих вузах Прикарпаття: з 1996 – асистент кафедри правознавства, асистент кафедри документознавства Івано-Франківського державного технічного університету нафти і газу, з 2000 – старший викладач кафедри конституційного, міжнародного та адміністративного права Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, з 2008 – старший викладач кафедри теорії та історії держави і права Івано-Франківського факультету Національного університету «Одеська юридична академія».

Улюблений викладач права запам’ятався студентам справді неперевершеним вчителем та наставником. Найбільше Чорноуса любили за почуття гумору та нестандартний підхід ведення лекцій.

Спортсмен. Він запам’ятався і полишив цей світ на спортмайданчику під час улюбленої гри. Він до нестями любив баскетбол, і у березні 2017 у ветеранській першості України з баскетболу виборов титул чемпіона України та звання кращого гравця чемпіонату.

Вже в червні в Іспанії команда ветеранів за його участі завоювала срібло на Чемпіонаті Європи, а Володимир Чорноус увійшов у трійку найрезультативніших «снайперів» трьохочкових кидків.

Він мав непереборне захоплення – велоспорт. Був активним учасником велоклубу. Щовечора знаходив сили після робочого дня поганяти на своєму «байку»…

«Пам’ятайте: чотири колеса возять тіло, а два колеса – душу!», – з любов’ю говорив про свого двоколісного друга Володимир Чорноус.

Невиправний жартівник та оптиміст. Таким запам’ятають його, насправді, усі, кому пощастило познайомитися з ним. Він завжди знав, з чого пожартувати і, навіть, у відносно важких ситуаціях, знаходив позитив.

Юрист. Він працював юрисконсультом ще в далекому 1993 році в управлінні штабу армійського корпусу обласного військкомату. За час роботи юрисконсультом в Громадському форумі Івано-Франківська він допоміг без перебільшення сотням франківців, надаючи безкоштовні консультації щодо проблем в сфері ЖКГ. Скільком людям допоміг Чорноус своїми порадами у приватному порядку, мабуть, важко підрахувати.

Зрештою, як кожен українець, я прагну бути корисним своїй Вітчизні та своїй малій батьківщині – рідному краю!” – писав Володимир Чорноус у 2014-му році.

За це ми усі йому вдячні.

Нагадаємо, похорон відбудеться 22 листопада.

Світлина від Ruslan Kotsaba.

Світлина від Ruslan Kotsaba.