10490136_10203535930215602_1810889398_n

Напередодні можливих перевиборів до Верховної Ради, про себе заявила нова політична сила. Партія Розвитку України провела позачерговий, третій, з’їзд, що відбувся 21 червня в столиці України. Керівником її національного комітету став Юрій Мірошниченко, Сергія Ларіна обрано головою виконавчого комітету.

Делегатами з’їзду Партії розвитку України стали 745 представників з усіх регіонів держави. Головний заклик – до миру і злагоди, без якого неможливий розвиток.

Новий Статут і програму прийняли одноголосно, поставивши крапку в питанні партійної платформи. Визначились і з керівництвом, і з особливостями функціонування політичної сили.

Юрій Мірошниченко, Голова Національного Комітету Партії розвитку України:

«Перший і головний виклик, який постав перед країною – це повернення миру. І саме тому ми в своїй заяві зазначили, що ми активно будемо брати участь як в переговорному процесі, так і в процесі допомоги тим людям, які потерпають від наслідків військового конфлікту на сході України.»

Першим заступником голови Нацкомітету став екс-губернатор Одеської області Микола Скорик, заступниками: екс-глава Вінницької обласної ради Сергій Татусяк, депутат Білозерської райради Херсонської області Єгор Устинов, народний депутат України Ірина Горіна. Окрім того, делегати визначили базові принципи своєї діяльності, серед яких: негайне припинення війни на сході, безкомпромісна боротьба з корупцією, розробка нової Конституції, децентралізація влади та її перезавантаження на всіх рівнях. Наголосили і на тому, що долучатимуться до роботи жінки та молодь з активною життєвою позицією.

Відтак відвідала з’їзд Партії Розвитку України і делегація з Івано-Франківщини. Координатор даної політсили на Прикарпатті Володимир Клюс, який був обраний членом Політради партії у спілкуванні з журналістами поділився враженнями від участі у з’їзді:

– Наскільки активно громадськість відгукнулась на ініціативу створення нової політичної сили?

– На ініціативу жити в оновленій та розвиненій державі відгукнулось доволі багато людей, і цей показник збільшується за геометричною прогресію. Тому очікується ще більша підтримка з боку громадського сектору. В основному дискутували про сучасний політичний стан в країні та умови виходу з кризи і відновлення миру. Існуючі до цього часу політичні партії ідеологічно збанкрутували, остаточно втративши довіру громадян.

– Які ключові меседжі звучали під час з’їзду?

– Безперечно, єдність заради України, прозора кадрова політика, рівність перед законом, децентралізація влади, євроінтеграція та українська мова як єдина державна мова. Бо за що стояв Майдан? Звісно, основні постулати, висунуті громадою – оновлення держави, знищення корупції та вождизму. Партія Розвитку України дає можливість новим обличчям прийти в політику і представляти інтереси кожного українця на загальнонаціональному масштабі.
Ми докладемо усіх зусиль, аби всі ті, хто мають активну життєву позицію та бажання змінювати державу на краще, були в нашій команді.

– Які питання є пріоритетними на сьогодні для політичної партії?

– Ключовою була тема миру і в підсумковій заяві з’їзду. Партія розвитку України наполягає на тому, щоб економічна частина угоди з ЄС була підписана після врегулювання конфлікту за участю Євросоюзу, України та Росії.

Наразі основним завданням є створення потужної команди, що зможе гідно представити інтереси Прикарпаття та втілити в життя ідеї та прагнення нової політичної сили, яка стане не просто фасадом об’єднання за регіональними інтересами, а реальним інструментом для знищення корупції та розроблення плану економічного розвитку, створення нових робочих місць і підвищення якості життя людей.

– Які кроки потрібно зробити для виходу з кризи і яким чином партія долучиться до вирішення даного питання?

– Єдиний вихід – це системні зміни в усіх напрямках. Політика влади в останні 3 місяці була провальною, і привела до втрати контролю над частиною території України, багатьох людських життів і руйнування звичного укладу життя на всіх рівнях. Країні необхідні нові архітектори майбутнього, які відновлять мир та спокій на Батьківщині і реально зможуть об’єднати людей по обидві сторони барикад. Ми не маємо права допустити переростання кризи в національну катастрофу. Наскільки складною не була б ситуація, шанс повернути громадянський мир в Україні є. І наш обов’язок – цей шанс втілити в життя. Зі свого боку, III (позачерговий) з’їзд Партії розвитку України заявляє про готовність партії активно долучитися до процесу мирного врегулювання на сході України. Ми готові представляти наших виборців у переговорах з владою.