Без роботи залишаться 12 тисяч соціальних працівників в Україні. Такі наслідки матиме рішення Уряду про скорочення фінансування соціальної сфери. І буквально вчора глава уряду Арсеній Яценюк наголосив , що збільшення соціальних виплат, яке так необхідне українцям в даний час – безглузді балачки, котрі нереально втілити в життя.

Чинна влада намагається списати ріст соціальної напруги на агентів ФСБ. Раніше Арсен Аваков звинувачував учасників майдану в тому, що вони виконують вказівки російських спецслужб, а тепер дану тенденцію перехопив пан Прем’єр-міністр.

Яценюк  зазначає, що ті ж самі люди, які мітингували за «Новоросію»,  зараз вимагають підвищення соціальних виплат, що в умовах військового вторгнення з боку Росії взагалі не реально зробити.  Більше того, влада так і не звернула уваги на благання соцпрацівників зберегти їхні робочі місця.

Так на Прикарпатті з метою економії коштів почали звільняти соціальних працівників.

В загальному мають звільнити близько 300 осіб. На сьогодні в більшості районів це вже зроблено, а до вересня соцпрацівників в нашому регіоні вже не буде. Таким чином влада бореться з примарними агентами ФСБ, забуваючи, що є речі, які потребують нагального вирішення.

Партія розвитку України вимагає від влади швидкого реагування на дану ситуацію та скасування рішення щодо скорочення фінансування соцпрацівників.

Залишити людей напризволяще – рішення явно не проєвропейського уряду, яке  суперечить алгоритму дій країни, що прямує до європейських стандартів. Скорочуючи фінансування, уряд повинен оперувати доказами, що плачевних наслідків для суспільства, яке довірило йому владу, це не матиме. Держава економить там, де навпаки, треба було фінансувати інтенсивніше. Партія розвитку України виступає проти цього, адже сімї, з якими ведуть роботу соціальні працівники, за відсутності професійної підтримки, віддаватимуть дітей в інтернати.

Світлана Толстоухова, президент Ліги соціальних працівників України каже, що аби звільнити 12 тисяч соцпрацівників у законодавчому порядку, держава має витратити 318 млн грн – трохи менше, ніж сума, яку хочуть зекономити на цьому ж звільненні.

Рішення щодо скорочення фінансування 12 000 фахівців із соціальної роботи, призведе до руйнування орієнтованої на Європу системи соціальної допомоги сім`ї, а сотні тисяч українських сімей залишаться без допомоги, яку вони особливо потребують в цей час.

Влада прийняла таке рішення необдумано, і наслідки будуть величезні. Євросоюз має чіткі стандарти та принципи щодо соціальної підтримки та допомоги уразливим верствам населення. Прийняте рішення Уряду повністю суперечить цим вимогам. Судячи з усього, в такий бурхливий та важкий період урядовці просто не встигли прорахувати його наслідки, а зараз прикриваються за вигадками та слізливими історіями, не розуміючи, що на першому місці має стояти розвиток інфраструктури України та благополуччя кожного громадянина нашої держави.

Партія розвитку України вимагає від влади надання гарантій збереження робочих місць, адже саме від цього залежить, де ми будемо завтра: знову поневірятись чужими країнами, чи жити в достатку та добробуті на теренах рідної держави. Бо в той час,  коли українці  захищають рубежі нашої країни, саме їхні жінки, мами і бабусі тратять пенсії та соціальні виплати на те, аби придбати каски та бронежилети своїм захисникам, чим не може забезпечити влада. І, замість того, аби надати їм підтримку, уряд називає цих людей агентами ФСБ.

Володимир Клюс, член Політради Партії розвитку України