погорелова

З 14 по 20 травня учасники міжнародної резиденції «Рефлексії: Ботаніка / Позитрон» реалізовують свої арт-проекти в кількох кварталах житлового району Позитрон: між вулицями Вовчинецька та Симоненка (див.мапу). Восьмеро молодих художників з Молдови досліджували Позитрон протягом квітня 2017 року, а у травні приїхали на тиждень, щоб створити свої арт-проекти у просторі цього району разом з його мешканцями, – пишуть Версії

Художники працюють з темами культурної інфраструктури, соціального життя, організації спільноти, громадської участі та спільного простору житлових районів. Зокрема, художниця Крістіна Буга виконує вітраж в модернізованій техніці Тіффані з використанням матеріалів (скла), які надали мешканці – учасники воркшопу, який тривав 16 та 17 травня. Серед інших проектів – відео- та аудіопроекції фото Позитрона та інтерв’ю з мешкавнцями, створення колажу з портретів місцевих жителів, відеопроекція на тему місця релігії в нашому повсякденні та інші.

20 травня художниці та художники презентують свої проекти для франківців. Презентації розпочнуться о 17 годині й триватимуть до 21 години.

Резиденція прагне встановити чи відновити культурні зв’язки між активними людьми Івано-Франківська та Кишинева, а також між мешканцями житлових районів. Проект має на меті сприяти культурній децентралізації (від центру міста – до окраїн), розвиткові нових форм культурної активності та розумінню значення міського минулого поза історичним центром.