Станом на 20 липня, до Івано-Франківського національного медичного університету надійшло 4 936 заяв, із них 4562 заяви – електронні, ще 373 заяви у паперовому вигляді, пишуть Версії з посиланням на   Фіртку.

 

Цьогоріч абітурієнти подають документи  електронній формі через особистий кабінет на сайті ez.osvitavsim.org.ua. Тож кампанія проходить без звичних черг та шаленого ажіотажу під вікнами університетів, але через активність вступників Єдина База перші три дні працювала з перебоями.

Нагадаємо, до ІФНМУ в паперовому вигляді  заяви подають лише три категорії абітурієнтів: вступники, які вступають на скорочені терміни навчання, тобто випускники медичних коледжів. Це випускники, які вступають за квотами: діти сироти, учасники АТО та ті, хто неспроможні були через захворювання пройти ЗНО. Також поступають в медичний коледж на спеціальність стоматологія ортопедична випускники 11 класів.

За словами, доцента, відповідального секретаря приймальної комісії ІФНМУ Ігоря Сарапука, заяви на вступ до університету подали 2 дітей-сиріт, котрі мають право на складання іспиту, один з яких відбувся уже сьогодні.

«Також подав один вступник, який має право на співбесіду, вона відбудеться в неділю о 10-й годині. Має право тому, що його мати ліквідатор ЧАЕС  першої категорії, а він закінчив школу із срібною медаллю», – зауважує відповідальний секретар приймальної комісії ІФНМУ.

Загалом найбільше студенти подають документи на  спеціальність «Медицина».

«Найперше – це пов’язано із кількістю державних місць. Спочатку нам прогнозували 244 державних місця, але у зв’язку із тим, що Кабмін скоротив кількість місць державного фінансування, на «Медицина»  – 205 місць,  «Педіатрія» – 30 місць та «Стоматологія» – 4 місця», – наголосив Ігор Сарапук.

Крім того, на спеціальність «Стоматологія» надійшло 780 заяв, «Педіатрія» – 465 та «Фармація» – 391 заява.

««Педіатрія» нам повернута. В зв’язку із формуванням нової системи спеціальностей «Педіатрія» була опущена минулого року і це відобразилося в кількості поданих заяв. Порівняно із попередніми роками «Педіатрія» була на другому місці, а тепер на третьому за кількістю поданих заяв», – міркує І. Страпук.

Також на спеціальність «Фізична терапія, ерготерапія» подано 140 заяв. Це нова спеціальність, готуватиме фахівців реабілітологів, за освітнім рівнем – бакалавр, наразі форма навчання лише за контрактом.

Відповідальний секретар приймальної комісії ІФНМУ Ігор Страпук наголошує, “вступна кампанія виходить на плановий режим”.

 Нагадаємо, цьогоріч подача документів триватиме до 18:00 26 липня, а зареєструвати електронний кабінет можна до 18:00 25 липня.

Кожен абітурієнт може подати дев’ять заяв на чотири спеціальності.