Керівник Центру Олесь Доній розповідає про деякі з наведених пропозицій:

— В окремих містах та районах запровадити воєнний стан. Операціями керуватиме Генштаб Збройних сил, а не Антитерористичний центр СБУ. Зможе використовувати транспорт, контролювати медіа, усувати з посад керівників держпідприємств, якщо вони саботують роботу або співпрацюють із терористами.

— Звести фортифікаційну споруду вздовж кордону. Це може бути бетонна конструкція, металева сітка, мінні поля. Не лише на Луганщині й Донеччині, а ще й на Харківщині та Сумщині. Кошти можна попросити в Євросоюзу.

— Президент має призначити голів місцевих держадміністрацій на перехідний період, строком не більш як п’ять років по скасуванню воєнного стану. У цей час не проводити місцевих виборів. Після війни та агресивної антиукраїнської пропаганди люди не зможуть адекватно оцінювати кандидатів.

— Осіб, які фінансували тероризм, засудити. Їхнє майно слід конфіскувати. На їхні кошти — відбудувати інфраструктуру регіону.

— Провести максимальну кадрову чистку в органах внутрішніх справ, прокуратурі, судах, податковій, митній службі. Звільняти за корупцію та державну зраду. На їхнє місце запросити фахівців з інших регіонів. Тим, хто під час військової інтервенції проявив себе з найкращого боку — дати позачергові звання і посади.

— Сприяти добровільному переселенню тих, хто не сприймає українську державність. Надавати інформаційну допомогу, допомагати в пошуку нового житла. Усіляко сприяти тим, хто хоче повернутися в Україну.

— Залучати волонтерів з усієї України, які готові переїхати на Донбас та викладати в школах і університетах. Запровадити програму безкоштовних курсів з української мови.

4 населені пункти звільнили від терористів: Закотне, Старий Караван, Брусівка неподалік Слов’янська на Донеччині та селище Металіст на Луганщині. В Закотному був один з основних опорних пунктів терористів. Встановили контроль над прикордонним пунктом пропуску “Довжанський”.

20 вибухових пристроїв розмінували сапери в захоплених містах та пунктах пропуску. Ще 15 — на дорогах.

56 бойовиків склали зброю і перейшли на бік української армії. 83 втекли до Росії. Військові кажуть, бойовики відчувають, що Росія припинила фінансувати їх. На боці терористів залишаються близько 10 тис. людей.