shevch1

Карту реформ пропонують новому парламенту громадські активісти руху «Чесно». У ній – детальний перелік законопроектів, які мають прийняти депутати наступного скликання. Зміни, передбачені громадськістю, стосуються практично усіх сфер життя країни. Депутатам залишиться лише проголосувати. Втім, експерти вирішили не чекати, доки народні обранці посядуть свої крісла, а звернулися до кандидатів у нардепи та політичних партій, які йдуть на вибори.

Хочуть дізнатися, чи згодні ті реалізувати запропоновані реформи. Щоб не бути голослівними, активісти пропонують кандидатам підписати своєрідний меморандум, який засвідчить серйозність їхніх намірів, щодо підтримки тих чи інших законопроектів. Чинний нардеп Олександр Шевченко, наголосив, що ще не зареєстрований, тож подумає щодо підписання документа, як тільки зареєструється кандидатом у ЦВК. Однак деякі ініціативи вітає вже тепер.

«Як депутат, підписуюсь під реформою антикорупційного законодавства. Я в Києві був під час обговорення пакету реформ і ще більш як місяць тому підтримав цю ініціативу. Вважаю, що перший крок ми зробили, проголосувавши за закон про люстрацію, а далі вже має рухатись оновлена Верховна рада», – наголосив О.Шевченко. Активісти сподіваються, що завдяки такій попередній роботі із кандидатами, вдасться назбирати у новому парламенті 226 депутатів, котрі проголосують за дорожню карту реформ.