Як запе внив секретар Калуської міської ради, в. о. міського голови Олександр Челядин, питання, яке мали розглянути, дуже важливе і стосується забезпечення життєдіяльності міста. Депутати ділили владу. Щоправда, — лише тимчасово: доки вся повнота влади не зосередиться у руках наступного міського голови.

 

Нагадаємо, міський голова Ігор Насалик здобув перемогу на виборах до Верховної Ради по виборчому округу №85 (із центром у Калуші) і минулої п’ятниці, 14 листопада, склав свої повноваження.

Згідно Закону України «Про місцеве самоврядування» у разі звільнення з посади сільського, селищного, міського голови у зв’язку з достроковим припиненням його повноважень або його смерті, а також у разі неможливості здійснення ним своїх повноважень повноваження здійснює секретар відповідної ради: з моменту дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови і до моменту початку повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на позачергових виборах відповідно до закону, або до дня відкриття першої сесії відповідної ради, обраної на чергових місцевих виборах.

Тож, згідно із законодавством, основною владною фігурою у місті став Олександр Челядин. Проте, учора депутати поділили обов’язки між ним та першим заступником міського голови Ігорем Матвійчуком.

Згідно із рішенням сесії, до обов’язків Олександра Челядина тепер входить, зокрема: керівництво апаратом ради, організація роботи міської ради, скликання сесій та головування на них; координація діяльності постійних комісій міськради, допомога депутатам у здійсненні їхніх повноважень; організація підготовки та проведення, за дорученням ради, референдумів та виборів; координація взаємодії із правоохоронними органами у напрямку масових громадсько-політичних заходів; сприяння міській виборчій комісії. Олександр Челядин буде також представляти територіальну громаду, укладає від імені громади договори про міжмуніципальне співробітництво, матиме право підпису рішень міської ради та право вето.

До обов’язків Ігоря Матвійчука, зокрема, тепер входить: виносити на розгляд ради пропозиції щодо структури виконавчих органів ради, апарату ради та виконавчого комітету; організовувати роботу виконкому, скликання засідань та головування на них; представляти виконком; забезпечувати підготовку на розгляд ради проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку, місцевого бюджету та звіту про його виконання; організація та координація мобілізаційної підготовки; керівництво апаратом виконкому, координація і контроль виконавчих органів міської ради; призначення та звільнення на посади керівників відділів, управлінь, комунальних підприємств. Також тепер перший заступник міського голови є розпорядником бюджетних коштів; має право звертатися до суду звертається до суду та укладати від імені громади договори. Депутати наділили Ігоря Матвійчука правом першого підпису фінансових документів з проставлянням гербової печатки виконкому. Ігор Матвійчук також видає розпорядження.