Чиновники під час брифінгу згадали, що велосипедна доріжка, тротуари та зелені насадження будуть облаштовані на другому етапі робіт, у 2015 році. Однак, активісти озвучили свої конкретні запитання: чому попередні обіцянки облаштувати велодоріжку досі не оформлені в жодні офіційні документи, а також чому в районі вулиці Кармелюка декілька днів тому було розпочато прокладання тротуару БЕЗ велосипедної доріжки, яка була обіцяна.

Активісти одержали відповідь, що в проект зараз вносяться зміни і що велодоріжка буде збудована згідно із критеріями і побажаннями велосипедної громадськості. А та ділянка довжиною бл. 100 метрів, де вже прокладено тротуар з плитки, буде розібрана, оскільки це була “ініціатива підрядника”.

З огляду на такі незрозумілі обставини, велосипедисти планують посилити громадський контроль над ремонтом Набережної, зокрема над роботою проектного інституту, який вже понад півтора місяці “вносить зміни в проект”, але громадськість їх ще не бачила.

У флешмобі взяли участь представники ініціативних груп “Тепле веломісто”, “Вело-Франківськ”, велосипедні активісти Медичного університету та інші небайдужі, які змогли в короткий час змінити свої плани і приїхати на подію. Велосипедисти виявились єдиними представниками громади міста на цій громадській події.

Нагадаємо, згідно із пропозиціями, що були передані в ОДА у жовтні 2014 року, представники громади вимагають, аби в рамках капітального ремонту Набережної вздовж всієї вулиці (довжина 4,3 км) була прокладена відокремлена від автомобільного потоку асфальтована велосипедна доріжка шириною 3 метри.

Між вулицями Галицькою та Кармелюка вона має пролягати із західного боку (з боку дамби), звідти до вулиці Мазепи – з боку міста. В місцях перетину доріжки з автомобільним потоком мають бути облаштовані зниження бордюрних каменів, розмітка, знакування та світлофори.

Контакти для коментарів і пропозицій:
067 442 14 94, 093 249 70 88