news-image: Третя хвиля мобілізації ще не забрала жодного іванофранківця

Про це повідомив   24 липня, Івано-Франківський військовий комісар, підполковник Ігор Сорокопуд.

У четвер, згідно з указом президента про часткову мобілізацію, розпочалася третя хвиля мобілізації, що триватиме 45 діб. Вона пов’язана з тим, що за дві попередні хвилі не всі військові частини були доукомлектовані.

Скількох іванофранківців буде мобілізовано до війська у цей період, військком обласного центру ще не знає.

«Ця цифра буде доводитися до нас поетапно, відповідно до мобілізаційного плану. На даний час ця інформація не є доступною», ­­– зазначив Ігор Сорокопуд сьогодні на брифінгу.

Івано-Франківський військкомат поки що не вручив жодної повістки на відравлення у військові частини. Повістки, які сьогодні отримують військовозобов’язані, вручаються їм для того, щоб уточнити їхні дані та провести медичне опитування.

Медичне опитування, за інформацією представника військо-лікарської комісії облвійськкомату, полковника медичної служби у відставці Микола Боднарчука, проводяться для того, щоб відсіяти непридатних для військової служби: психічнохворих, наркозалежних, тих, що перенесли важкі травми чи захворювання.

Ті ж,  які будуть визнані військовозобов’язаними, отримають мобілізаційні розпорядження. У першу чергу, як наголосив підполковник Сорокопуд, ці люди  будуть залучатися до оперативного створення загонів оборони на території своїх адміністративно-територіальних одиниць. Якщо ж чоловік за своєю військо-обліковою спеціальністю підлягатиме призову за мобілізацією, то перед відправкою до війська, він буде проходити повноцінну військово-медичну комісію.