В останні два сесійних дні роботи Верховної Ради України відбулося ряд голосувань щодо знакових законопроектів. Зокрема такими законопроектами були проект Закону «Про скасування необґрунтованих пільг і привілеїв для осіб, уповноважених на виконання функцій держави» (№2221) та про проект Закону «Про денонсацію Угоди між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна від 29 жовтня 1982 року» (№0002), який мав позбавити олігархів можливості виводити прибутки з-під оподаткування в Україні в офшорний Кіпр.

Отже, результати Поіменного голосування щодо прийняття за остнову проект Закону про скасування необґрунтованих пільг і привілеїв для осіб, уповноважених на виконання функцій держави (№2221).

Загальні результати горлосування:

За-203

Проти-1

Утрималось-21

Не голосувало-165

Рішення – Не прийнято

Для прийняття законопроекту за основу не вистачило лише 23 голоси, і що цікаво  – це рівно стільки, скільки голосів не дадала одна тільки фракція ВО «Батьківщина». Ще по чотири голоси недодали фракції ВО «Свобода» та УДАРу.

 

За цей законопроект проголосували «За», окрім Володимира Купчака (який був відсутній на сесійному засіданні), всі нардепи від Прикарпаття – Анатолій Дирів, Дмитро Шлемко, Юрій Дерев’янко, Олесь Доній, Олександр Сич, Руслан Марцінків, Ольга Сікора, Роман Чернега та Руслан Зелик – проголосували “за”.

 

Наступного дня – 5 червня відбулося ще одне принципове голосування – щодо прийняття за основу «анти-офшорного» законопроекту «Про денонсацію Угоди між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна від 29 жовтня 1982 року» (№0002). Депутати від опозиції навіть в одному з політичних телешоу визнали, що є проблем из дисципліною в деяких депутатів з їх лав, та пообіцяли, що висновки вони зробили і надалі все буде по-іншому…

Результати голосування:

За:113

Проти:1

Утрималися:4

Не голосували:115

Всього:233
Рішення не прийнято.

 

Цього разу картина щодо голсування івано-франківців булла значно сумнішою:

“За” законопроект проголосували Анатолій Дирів, Володимир Шкварилюк, Дмитро Щлемко, Руслан Марцінків, Руслан Зелик, Олесь Доній, Юрій Деревянко.

Володимир Купчак, як і попереднього дня, був відсутній на засіданні.

А депутати Ольга Сікора, Роман Чернега та Олександр Сич  – «не голосували».

Цікаво, що за протии-офшорний законопроект, не вигідний олігархам, жодного голсу не дали фракції Партії регіонів та КПУ. Натомість за  про позбавлення пільг голосів не дали регіонали в повному складі, проте майже в повному складі прголосували «за» комуністи, що у випадку відповідальнішої мобілізації опозиціонерів могло б привести до його прийняття.