стадіон Рух

Побудований у 1909 році, він функціонує досі, будучи домашньою ареною ФК «Тепловик», який виступає в Другій лізі (до цього він також слугував клубу Першої ліги «Прикарпаття»). Проте технічний стан споруди залишає бажати кращого.

стадіон Рух

15-тисячна арена цілком могла би приймати матчі великих футбольних турнірів, але для цього її потрібно серйозно модернізувати, пишуть Версії з посиланням на Слово і діло.

На початку стадіон, побудований за рахунок Станиславівської міської каси заощадження, вміщував 4,5 тис. глядачів. Перший матч відбувся 4 липня 1909 року.

З моменту відкриття івано-франківська арена пропрацювала без реконструкції аж до 1957 року, коли її добудували, збільшивши кількість місць до 12 тис. Друга масштабна реконструкція, в планах якої було збільшення кількості місць на стадіоні до 20 тис., почалася 1986 року і мала завершитися 1989-го. Але цим планам не судилося збутися, і відтоді перебудова арени з перервами триває досі.

Перший ривок був зроблений до 1996 року, коли в експлуатацію було здано 3 з 4 трибун арени «Рух», котрі змогли вмістити вже 14,5 тис. уболівальників. На той момент на реконструкцію було витрачено 30 млн грн, а орієнтовна вартість завершення робіт становила 20 млн грн. Але процес зупинився.

У 2007 році в Івано-Франківському міськвиконкомі спробували реанімувати роботи на стадіоні і навіть розробили інвестиційний проект на 10 млн євро для будівництва на базі «Руху» спортивного комплексу. Однак і цього разу головній міській арені не пощастило: проект так і залишився нереалізованим.

Напередодні Чемпіонату Європи з футболу про стадіон згадали знову, і 2008 року міськрада ухвалила рішення завершити реконструкцію. Для цього виділили 2 млн грн із приблизно 53 млн, необхідних для завершення. Закінчити планували до 2012 року. 2010-го, за рішенням тих же міських депутатів, в обласному центрі було відроджено футбольний клуб «Прикарпаття», а контрольний пакет акцій стадіону «Рух», який став його домашнім полем, був переданий ТОВ «Скорзонера» (компанії групи «Приват»), яка зобов’язана була вкласти кошти в реконструкцію арени.

За інфомацією видання після передачі у липні 2010-го року на баланс ТОВ «Скорзонера»(директором якого на той час був діючий нардеп від м. Івано-Франківська Олександр Шевченко), той пообіцяв “завершити реконструкцію стадіону “Рух” та що в обласному центрі “розпочнеться поступове відновлення усіх видів спорту”, пишуть Версії з посиланням на Правду.

news-image: Як Олександр Шевченко обікрав франківчан

Плани були масштабними: протягом 5 років сума інвестицій повинна була скласти 163 млн грн, але їх знову ж таки не реалізували.

фото: sport.if.ua

стадіон рух

стадіон Рух

Нагадаємо, за інфомацією видання ТОВ «Скорзонера» було створене у 2000 році спеціально для будівництва гірськолижного курорту “Буковель”. Першими засновниками були Олександр Шевченко (згодом депутат Верховної Ради від «Блоку Петра Порошенка»), голова правління ПАТ «Фірма «Нафтогазбуд» Анатолій Попадюк (у минулому – голова НАК «Нафтогаз України») та Оксана Максимів.

За інформацією Вікіпедії Олександр Шевченко з 2004 року до 10.07.2014 — директор ТзОВ «Скорзонера».

Нарешті, 2017 року міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків звернувся по допомогу в реконструкції «Руху» до Верховної Ради України. Раніше він пообіцяв провести капітальний ремонт об’єкта, а ще заявив про розробку відповідного інвестпроекту і плани щодо залучення інвесторів.