Про затримання одного з війтів на Прикарпатті “Цензор.НЕТ” повідомила речниця Департаменту захисту економіки НПУ Наталія Калиновська. Вона зазначила, що чиновник вимагав гроші з учасника АТО за виділення землі під індивідуальне будівництво.

Журналістам стало відомо, що йдеться саме про Володимира Бурячка з Підлужжя. З перевірених джерел редакція дізналася подробиці справи, пишуть Версії з посиланням на Галку.

Так, цієї весни до голови села звернулася мешканка Івано-Франківська, котра цікавилася можливістю отримання земельної ділянки. Війт одразу ж сказав, що це питання можна вирішити, якщо знайти учасника АТО – отримувача землі, та фінансово віддячитися. Ціна питання – півтора тисячі доларів США + тисяча гривень (суму написав на папері, додавши, що загалом ця послуга коштує дорожче). Згодом потрібно було заплатити ще 8 тисяч за переоформлення ділянки. Коли жінка погодилася, сільський голова попросив авансу у 500 доларів. Решту потрібно було віддати після позитивного голосування на сесії сільської ради. Її засідання відбулося у четвер, першого червня. А вже 2 червня, після отримання тисячі доларів, Бурячка затримали. Під час обшуків у нього вдома знайшли ще кілька тисяч доларів.

До слова, землю оформляли на справжнього бійця АТО, котрий отримав на Донбасі поранення та пройшов там чимало боїв. Незважаючи на це, за отримання належної законом землі чоловік був змушений платити хабаря. Триває слідство.

Фото: Цензор.НЕТ