Вона демонструє позитивну динаміку: збільшується кількість звернень на розробку макета вивіски (понад 50 запитів від початку весни), як і кількість тих, хто розуміє її принципи. Цим досвідом активно цікавляться в різних містах України. Нещодавно на сайті платформи вийшло інтерв’ю з координатором програми «Вивіски» Аліною Букіною. Ця розмова допомагає зрозуміти призначення програми, дає інформацію, яку варто знати містянам, підприємцям і власникам закладів у Франківську.

Що робить програма «Вивіски» платформи «Тепле Місто»
Програма пропонує безплатне макетування вивісок та освітньо-промоційні заходи. Для запиту на створення візуальної пропозиції вивіски в Івано-Франківську слід заповнити форму.
При розробленні проекту вивіски визначальними є три принципи: 1) слідування гайдлайну Івано-Франківська — правилам візуального стилю міста — в частині архітектурно-художньої концепції зовнішнього вигляду вулиць; 2) збереження автентичного вигляду будівель з урахуванням їхніх архітектурних особливостей та особливостей середовища; 3) досвід користувача: людині, яка живе в місті, має бути зручно; вивіска повинна якісно виконувати функції інформування й навігації. У «Теплому Місті» розробляють комплексні рішення: це можуть бути рекомендації щодо реставрації чи пофарбування фасаду в автентичний колір, використання зелених чи декоративних елементів (якщо це пасує до фасаду) чи встановлення пандуса. У пріоритеті — гармонійний благоустрій; важливим у цьому контексті є використання органічних матеріалів (дерево, камінь, метал).

Чого не робить програма «Вивіски»
Не передбачено надання таких послуг: оформлення документів (окрім випадків, коли є прохання від замовника допомогти із розробленим у рамках програми макетом вивіски), виготовлення вивісок, розроблення проектів реклами, банерів. У рамках програми не проектують вивісок, які суперечать принципам програми. Не дають рекомендацій щодо конкретного виробника: підприємець вільний вирішувати, де  і як її виготовляти; може обрати виробника навіть в іншому місті або зробити вивіску самостійно.

Як долучитися до підтримки програми «Вивіски»
Нині існують два способи долучення — волонтерство і краудфандинг. Волонтерами можуть бути дизайнери, а також студенти (дизайнери, архітектори), самоуки з практичним досвідом. Важливі наявність певних навичок та компетенцій і розуміння принципів програми, готовність працювати руками й головою і налаштованість на якісну роботу.
Зібрані завдяки краудфандингу гроші можуть бути спрямовані на проведення тематичних подій (як воркшоп), а також втілення комплексних рішень із залученням професіоналів із різних сфер (урбаністика, архітектура, дизайн).

Координатор програми «Вивіски» Аліна Букіна:
«Ціль «Теплого Міста» — не просто макетувати вивіски, а сприяти глибшому розумінню міського середовища загалом. Щоб у Франківську дизайнери, виробники вивісок макетували і створювали їх, виходячи зі згаданих принципів. Щоб адміністрація міста керувалась ними, коли йдеться про реставрацію фасадів, надання рекомендацій чи погодження проектів вивісок… Загалом ми дуже тішимось, коли інші люди, вмотивовані чи нашою діяльністю, чи своїми переконаннями, починають працювати в цьому ж напрямі».

З інтерв’ю можна ознайомитись на сайті платформи «Тепле Місто» у розділі «Новини».