Однією з таких є вулиця Степана Ленкавського, яка протягом багатьох років перебувала у занедбаному стані, але вже наступного року може отримати своє нове обличчя. Про це в мережі Facebookнаписав начальник відділу дорожньої інфраструктури Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Мирослав Федорків.

 

Сьогодні ми презентуємо для ознайомлення проект капітального ремонту вулиці Ленкавського, розроблений команією Prof Group, в рамках якого будуть проведені наступні роботи: – повна заміна або капітальний ремонт підземних комунікацій; – влаштування основи та двох шарів асфальтобетонного покриття дороги; – будівництво зручних та безбар’єрних тротуарів; – облаштування смуги паркування і озеленення (вперше в історії міста); – будівництво велодоріжки двостороннього руху зі сторони міського озера; – монтаж нового сучасного LED-освітлення ; – висадження трьох десятків нових дерев; – встановлення вуличних меблів“, – написав Федорків.

 

Для початку погляньмо на розпланувальне креслення у проекті вулиці.

Для більшої наочності автори показали профіль вулиці у поперечному перерізі. Тут Ви можете побачити основні елементи вулиці та їхні розміри.

Ліворуч – набережна Стефаника, праворуч – Південний Бульвар

Отже, що ми повинні отримати після реконструкції?

– дві смуги руху для моторизованого транспорту;

– одну комбіновану смугу паркування та озеленення, в якій паркувальні місця чергуватимуться антикишенями з лунками для дерев;

– відокремлену велодоріжку завширшки 2 метри, вистелену червоною безшовною плиткою;

– зручні тротуари завширшки 2-3 метри, вимощені безшовною плиткою;

– ліхтарі двостороннього освітлення, опори яких будуть розміщуватися в антикишенях;

– три десятки нових дерев, які зроблять вулицю зеленішою і більш затишною.

 

Це великі зміни, у порівнянні з існуючою ситуацію, оскільки зараз там… ну Ви й самі все добре знаєте:

 

Як бачите, в наші дні проїхати вулицею можуть хіба що велосипедисти. Саме для їх зручності та безпеки тут буде облаштована нова велодоріжка, відокремлена від проїжджої частини рядом припаркованих автомобілів. Це один з найкращих прийомів, який часто використовують в країнах Євросоюзу. Біля закладів торгівлі та сервісу будуть встановлені велостійки для паркування велосипедів (загалом 12 стійок на всій вулиці).

 

Другою очевидною проблемою в радянському плануванні вулиці є ширина проїжджої частини – 9 метрів. Це, звісно, за межею здорового ґлузду, адже навіть при умові паркування з однієї сторони вулиці, на дорозі можуть розминутися ще три автомобілі або два комбайни.

 

Тепер же, ширина дороги буде приведена до норми – 6,5 м., а на зекономлених метрах буде облаштовано місця для паркування, які через кожні 20 м перериватимуться антикишенями. Це потрібно для того, щоб впорядкувати паркування, і разом з тим організувати місце для висадки дерев та монтажу електроопор. Це ще одне рішення, яке ми запозичили з європейських вулиць. Таким чином, можна зберегти цінний простір для облаштування тротуару та велодоріжки, і уникнути хаотичного паркування.

 

Вцілому, на вулиці Ленкавського буде 54 паркомісця. З них 7 – для водіїв з інвалідністю та особливими потребами.

 

Якщо уявно прибрати з вулиці всі автівки, то вона матиме приблизно такий вигляд. (ліворуч – вул. Короля Данила, праворуч – будівля ПАТ “Івано-Франківськгаз”)

 

До речі, проектом передбачене мощення кишеньок для паркування з гранітним бруком. Це і красиво, і довговічно. Не забули також і про пристовбурові решітки в лунках.

 

Загалом же, увага до деталей в проекті на досить високому рівні. Тут і заокруглені бордюри на антикишенях, і пандуси для маломобільних, і пристовбурові решітки, і висадка зрілих дерев.

 

Подивіться лишень, яка увага до січення вузлів. Антипаркувальні стовпці, велостійки, лавки, дорожні знаки… Усе продумано.

 

Ще одна цікава деталь – це ліхтарі освітлення. Як уже згадувалось вище, вони будуть двосторонні, та матимуть дуже сучасний вигляд. Це буде щось схоже на оці ліхтарі в Парижі.

 

До речі, ось так виглядає подібна вулиця в тому ж таки Парижі. Тротуар та кишеньки – брукуються. Проїжджа частина – асфальтується.

 

Ще одна схожа вулиця десь у Швеції. Ну загалом принцип зрозумілий: проїжджа частина робиться максимально вузькою, а паркування здійснюється в кишенях, між деревами.

 

Повернемося до нашої вулиці, і подивимось, як вона виглядатиме на перехресті з вул. Короля Данила, біля УЕГГ.

 

А так на перехресті з вулицями Кривоноса та Гурика.

Ліворуч – Кривоноса, праворуч – проектна Гурика

Вид на велодоріжку.

А ось і кінець вулиці: поворот на Левицького

 

Тут, біля погруддя Левицькому, запроектоване облаштування мініскверу.

 

Як бачите, при розробці проекту реконструкції вулиці Ленкавського, ми намагалися зробити її затишною, зручною та безпечною для всіх. Тут передбачено майже півсотні місць для паркування автомобілів, запроектовано безпечну велодоріжку, будуть облаштовані безбар’єрні тротуари. Нова лінія озеленення зробить прогулянку вулицею приємною навіть у літню спеку, а сучасне LED-освітлення – додасть відчуття безпеки навіть пізньої ночі. Реалізація цього проекту має стати новим рівнем якості у плануванні інтермодальних вулиць у нашому місті, – написав Мирослав Федорків.