Форум «Ліга ветеранів» проводився з метою координації зусиль ветеранських організацій України щодо вирішення актуальних проблем учасників АТО, обміну успішним досвідом та спільного лобіювання інтересів бійців перед органами влади, пишуть Версії.

За словами одного з організаторів заходу, прикарпатського політолога та громадського діяча Андрія Фармуги, через «м’ясорубку» неоголошеної війни пройшло більше 5 тисяч при карпатців. І основною травмою бійців стало те, як їх зустріло суспільство після повернення з того пекла. Щоб допомогти учасникам АТО адаптуватися до нормального життя і вирішити проблеми, які виникли під час їх відсутності чи вже після повернення, і були створені численні ветеранські організації. «Нашою метою є консолідація цих організацій. Тому що дуже багато робиться, але той успішний досвід не відомий широкому загалу, зокрема ветеранському, – відмітив Андрій Фармуга. – Дуже часто робимо одинакові помилки, яких можна було б уникнути. А є вже й успішні проекти, і якраз цей обмін досвідом – ключова мета форуму».

Військовий кризовий психолог Андрій Козінчук, який сам був в зоні АТО більше 15 місяців, розповів бійцям про ветеранський досвід США та Данії – повернення з війни до соціуму. Він зазначив, що в Україні для учасників бойових дій передбачено більше 20 пільг, найбільше у світі, але 80% з них не працюють. Натомість в інших країнах відсоток пільг для ветеранів мінімальний, але якщо вони є, то втілюються на всі 100%.

На форумі також презентували «Бізнез-інкубатор для ветеранів», який в Миколаєві успішно втілив керівник обласної філії всеукраїнської асоціації інвалідів АТО Ілля Шполянський.

На круглому столі «Вирішення практичних потреб учасників АТО шляхом співпраці ветеранів та влади» обговорили найгостріші проблеми, з якими стикаються бійці, та можливі шляхи їх вирішення.

«Насправді дуже цікава ініціатива і дуже потрібна. В першу чергу для того, щоб поділитися досвідом, який є в різних областях. Тому ми підтримували проведення цього форуму і надалі будемо надавати організаційну підтримку в таких заходах, – заявив Ігор Пасічняк, заступник голови Івано-Франківської ОДА. – Мені імпонує постановка питання «Як влада має співпрацювати з ветеранськими організаціями». Без зайвого крику, без емоцій, на рівні прагматичних пропозицій і спільних дій. Я вважаю, що сьогоднішній діалог, а він справді був діалогом, є надзвичайно корисним. І ми маємо певні практичні наслідки, які будемо втілювати в життя в нашій області».