IMG_2686

Соловей у Верховній раді відстоює ремонт доріг, боротьбу з олігархами, права жінок та зняття недоторканості.
Під час формування закону про бюджет на 2015 рік народний депутат від Прикарпаття Юрій Соловей відстоював кілька принципових поправок. Зокрема:

Народний депутат вніс пропозиції, щоб всі гроші від реалізації бензину мають спрямовуватись на покращення стану доріг. Саме тому Юрій Соловей запропонував внести зміни до додатку № 3 «Розподіл видатків Державного бюджету України на 2015 рік». Для того, щоб в новому бюджеті справлявся акциз з продажу палива на автозаправочних станціях по місцю реалізації. З такою ініціативою нардеп виступив на етапі формування коаліційної угоди та супроводжував з метою прийняття.

IMG_2683

Це зроблено в тому числі для того, щоб кошти від реалізації бензину мають залишатися в місцевих бюджетах і спрямовуватись на ремонт доріг. «Внесення мною поправок зумовлюється необхідністю фінансвого забезпечення розвитку в гірській місцевості Західної України дорожньої інфраструктури, що надасть поштовх розвитку туризму та сприятиме розвитку малого і середнього бізнесу в цій сфері, а також дозволить вирішити у середньостроковій перспективі проблему зайнятості населення та повернення працездатного населення із закордону. Таким чином, розвиток дорожньої інфраструктури в гірській місцевості надасть можливість вирішити крім інфраструкутних проблем, також питання соціально-економічного розвитку гірських населених пунктів», – переконаний народний обранець. Крім того, статтею 3 Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» закріплено обов’язок держави щодо фінансування дорожнього будівництва в гірській місцевості та з урахуванням вкрай занедбаного стану доріг.

IMG_2685

Народний депутат України Юрій Соловей також вніс поправки до законопроекту №1578. Як відомо, Верховною Радою України 25 грудня прийнято в першому читанні (за основу) проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України» (щодо податкової реформи)», реєстраційний № 1578.

Соловей відстоював законопроект, який створює істотні обмеження прав олігархічних груп, що діють на ринку зерна.

Профільний Комітет Верховної Ради України відхилив вкрай важливі і обгрунтовані пропозиції Коаліційного Уряду про врегулювання питань оподаткування суб’єктів, що діють на зерновому ринку України, щодо обмеження прав олігархічних кіл, спрямованих на заволодіння коштами народу України.

«Я подав поправку до податкового кодексу щодо закриття тіньових схем відшкодування ПДВ зокрема зернотрейдерам. Ціна цього питання 8 млрд. щороку. Дане питання було внесено урядом проте пізніше було виключено профільним комітетом, після якого я вніс цю поправку щоб цю норму залишити», – сказав Юрій Соловей.

Соловей також підтримав законопроект, щодо пенсійного забезпечення жінок, який дозволив жінкам виходити на пенсію раніше ніж в 60 років. Нагадаємо, минулого тижня Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо удосконалення пенсійного забезпечення» (№1086).

Законодавчим актом продовжено до 1 січня 2022 року термін обмеження (на цей час – 1 січня 2016 року) права подання довідки про заробітну плату за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року.

Законом також продовжено до 1 січня 2022 року термін обмеження (1 січня 2015 року) права звернення за призначенням пенсії жінок, яким виповнилося 55 років, щодо дострокового виходу на пенсію за віком, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього Закону, зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

За це рішення проголосували 256 народних депутатів із 305 зареєстрованих у сесійній залі. Що стосується народних обранців з Прикарпаття, то за цей законопроект проголосувало п’ять із семи депутатів. А саме, Юрій Дерев’янко, Анатолій Дирів, Юрій Соловей, Ігор Насалик та Михайло Довбенко. Депутат Юрій Соловей переконаний, що ВРУ давно мала дозволити жінкам виходити на пенсію раніше ніж в 60 років.

«Нам має бути соромно, що наші дружини та матері мусять працювати до 60-ти років. І зміни до цього закону мали бути прийняті вже давним-давно. Українські жінки повинні виховувати дітей та берегти сімейне вогнище, а не працювати», – вважає Юрій Соловей.

Соловей також підтримує зняття недоторканності.

За всі часи в Україні існувала своєрідна група недоторканих олігархів, можновладців яких захищають продажні і недоторкані депутати та судді. Прийшов час зламати цю систему. Про це повідомив нардеп під час засідання ВРУ інтернет-газеті Версії.

«Зняття недоторканності не лише з депутатів, але і з суддів – перший серйозний крок за весь час незалежної України для подолання злочинної системи», – каже Юрій Соловей.

Тільки так ми зможемо реально подолати касту недоторканих, якій не місце в Україні. Люди мають бути рівними.

«Я буду голосувати за усі проекти законів, які скасовують таке ганебне явище, як касту недоторканих. Хочу наголосити, недоторканість в Україні має зникнути як пережиток минулого режиму. Це стосується і депутатів, і суддів…», – розповідає нардеп з Прикарпаття.  Також депутат вважає, що Президент також не має мати недоторканий статус.

Також Юрій Соловей під час звіту голови Нацбанку Гонтарєвої звернувся до неї із запитанням щодо подальшої долі гривні на ринку валют. Нардеп запропонував прийняти законопроект щодо врегулювання питання валютних кредитів для населення. Як наслідок Гонтарева пообіцяла, що вже на початку нової сесії Верховної Ради буде внесений відповідний законопроект, який врегулює питання валютних кредитів.
Соловей також зазначив, що зараз йде дискусія, за яким курсом будуть переведені валютні кредити. “Ми наполягаємо на курсі 11 грн за дол. І, я сподіваюся, що такий буде позиція всієї Верховної Ради”, – сказав депутат.

Відповідаючи на запитання журналістів, Юрій Солоей зазначив, що як законослухняний громадянин він готовий йти воювати, якщо його мобілізують.

Ще депутат порівняв “Опозиційний блок зі свинею, котру пустили за стіл” і зазначив, що “Свобода” в івано-франківській міській раді – це все одно, що “ОБ” у Верховній й назвав ці дві політичні сили “два чоботи пара”.

Також Юрій Соловей висловив невдоволення роботою івано-франківської прокуратури. “Таке враження, що франківській прокурор  живе десь в іншому місті і не бачить всіх тих порушень, які кояться в Івано-Франківську. Зокрема в питанні незаконного будівництва”, – зазначив депутат.