Лідер “Руху народних сил” Міхеїл Саакашвілі, дотримався обіцянки і 10 вересня повернувся в Україну. Редакція видання Версії дослідила, як різні люди ставляться до ситуації, яка певною мірою вийшла за межі здорового глузду.  Відповіді на питання «Ваше ставлення до ситуації з перетином Саакашвілі кордону України?» отримані як напряму, так і з відкритих джерел у соцмережах.

Олександр Ройтбурд (художник) Я поступився принципами і подивився промову Саакашвілі перед прикордонниками. Вони стояли опустивши очі. І тільки коли Михаїл сказав: я все заберу у цих бариг і роздам вам, – було помітно як вони зацікавилися і навіть почали крадькома поглядати в його сторону. Але після уточнення “у вигляді зарплат, одностроїв та екіпіровки” знову посмутніли.

замість цього треба було сказати лише одне слово:

ПОРІВНУ.

І українська політика відразу вийшла б на новий діалектичний рівень.

А тепер пост фактум. Питання до президента. Янукович був примітивний. Йому б я питань не ставив. але ви людина здібна аналізувати і розуміти складні речі.
Навіщо вам все це було треба?

Віталій Чорненький (журналіст): Вважаю,  що дії влади в даній ситуації є непрофесійними та такими,  що наносять суттєву шкоду авторитету на міжнародному рівні.  Чесно кажучи це все більш подібне на “шапіто”,  а не зрілу політичну позицію.

Ростислав Шпук (підприємець): В професійній сфері я працюю з Польщею, тому на цьому кордоні потратив стільки часу за життя, що давно зніс би його, залишив як умовний. Але довести це полякам після того, шо відбулось, буде ще важче: від дурості огороджуються, тим більше державної. Бо вона породжує багато дочірних дуростей. От таке матірно-дочірне співвідношення у вчинків Порошенка і Саакашвілі. Ну і за державу “обідно”: якшо її кордон нікому захистити від нахрапистих піших порушників, то що ж говорити про ймовірнтий броненапад?

Дмитро Пономарчук (вільний журналіст, прес-секретар В’ячеслава Чорновола): Біда в тому, що біля владного керма ті, кому Україна не потрібна. У мене відчуття, що влада Порошенка добуває останні дні.

Спочатку вона у сумнівний спосіб дала громадянство грузинському президентові, потім у той же спосіб позбавила, наостанок дозволила в ганебний спосіб перетнути йому кордон.

Саакашвілі – тертий жак, він знає слабкости Порошенка, і його ж довбнею б’є по його зухвалій голові. Порошенко програв, а мені, знаєте, не шкода. Гірше вже не може бути.

Олег Гнатів (продюсер): Однозначне. Саак мудак. Чи слабак Петро, покаже наступний тиждень – чи це геніальна його хитрість, чи інтриги Авака. Якшо Петро слабак і це інтриги Авака, чекайте перевороту.

Богдан Лесюк (підприємець): До Міхаїла можно ставитись по-різному, але сьогоднішня ситуація чітко показала: хто нами править, який їх рівень!! Другий термін !?? Невже не зрозуміло: ДРУГОГО РАЗУ НЕ БУДЕ!!!

Юрій Соловей (політик): Людина, яка нехтує Законами країни, яка дала їй притулок – працює проти цієї країни. Так само як і ті хто їй в цьому помагає.

Петро Старух (художник): Взагалі мене цікавить скульптура, чарівні жінки та дівчата, усміхнено щасливі дітлахи. Тільки не штурми та маніпуляціїї політичні.

Наталя Сербин (волонтер): Я не хочу це коментувати, бо це дуже жахливо… І що сьогодні змінилося, що Міхо в Україні? А за те, що прорвали кордон відкриють справи і це продовження цирку, бо всі ті, які давно мають сидіти, включать з себе жертву режиму і легко піднімуть рейтинги, що доброго зробив Саакашвілі?

Нічого!

Вірю тільки тим з ким щоденно працюю!

Богдан Скаврон (журналіст): У вересні 1939-го поляки німців пропустили, то гірше було. а тут якийсь один грузин без паспорта. Я не стежу надто уважно. Кажуть, що він тепер до Грузії має прорватися, є навіть якісь люди, які би хотіли допомогти. Побачимо.

Ігор Панчишин (архітектор): Петро лоханувся, це Точно. А ніби ж з досвідом чоловік. Просто не встиг хлоп порадитись і поспішив. Але такий він чоловік – мусив десь спіткнутись. А нам треба не ідеального, але такого аби навіть спіткнувшись, тримав “фасон”. Шляхта так просто не відбувається – треба довго культивувати.

Володимир Цибулько (політолог): Саакашвілі, будучи президентом Грузії, пропустив через вязниці більше 350 тисяч своїх громадян! Тепер, вчинивши кримінальний злочин в Україні, говорити про політичну перспективу він вже не може! Це і є та отаманщина, про яку Петро Порошенко говорив на параді до 26-ї річниці Незалежності. Тепер слово за ГПУ! Якраз ця історія з проривом кордону і стане Рубіконом для нових державних інститутів – настільки вони відбулися! Настільки вони життєздатні і вірні законові! Подвійні стандарти стануть смертю держави! Зрозуміло, що це правопорушення! Нехай правоохоронці кваліфікують цю подію!І Якби Саакашвілі було потрібне українське громадянство, він давно вже подав би скаргу у ВАСУ! Якщо цей випадок не буде розслідуваний і винні не будуть притягнуті до відповідальності, то які претензії тоді до сепаратистів на сході України. Вони ж теж починали з Ізварино!

Результат пошуку зображень за запитом "луценко"

Генеральний прокурор України Юрій Луценко в соцмережі Facebook https://www.facebook.com/LlutsenkoYuri вже зробив заяву з цього приводу:

«Прорив Державного кордону:

  1. Борючись за владу, прихильники Саакашвілі знищують державу.

Хто не згоден – спробуйте прорвати грузинський чи британський кордон.

  1. Єдиний шлях вирішення суперечок про законність дій влади щодо громадянина – суд. Саме так Іванішвілі повернув собі паспорт, якого йому у свій час скасував Саакашвілі.
  2. Силовий сценарій вирішення питання – прецедент для прихильників Захарченка, Януковича, Клименка, будь- кого, хто збере пару тисяч активістів.
  3. Закон вимагає притягнути до кримінальної відповідальності тих, хто організовував незаконний перетин кордону, керував такими діями, або сприяв їм порадами чи діями.

Це буде зроблено.

Як буде дана оцінка і дій владних інституцій протягом сьогоднішніх подій.

  1. Від того, чи підтримає це ВР і суспільство залежить перспектива Української Держави. Сила права – фундамент для її стабільності. Право сили – критична загроза існуванню».

Спроба опитати людей на вулицях, нічого не дала, бо, як виявилося, людей більше цікавить неможливість прожити на мізерні зарплати та імовірне підвищення тарифів, ніж ігри політиків.