Першим піднявся Прикарпатський національний університет. До них приєдналися колеги з Івано-Франківського університету права ім. Короля Данила Галицького. Мітингувальники скандували: «Табачника геть!», «Студенти за Європу!» та «Ганьба!»? пишуть Версії з посиланням на Стик.

Відео “Репортер”

Понад тисячу студентів із вигуками “Виходи” прийшли під стіни Івано-Франківського національного медичного університету, закликаючи таким чином своїх однолітків долучитися до акції.

Фото “Фіртка”

Далі колона молоді вирушила до Івано-Франківського національного технічного університеут нафти і газу.

Згодом кілька тисяч студентів приєдналися до мітингувальників на Вічевому майдані. А пізніше покинули наметове містечко, та колоною з кількох тисяч осіб попрямували до Івано-Франківської облдержадміністрації.

Після численних заяв “Виходи”, до мітингувальників вийшов новопризначений голова Івано-Франківської ОДА Василь Чуднов.

Він запевнив студентів та учасників мітингу, що Україна прямує до ЄС.

У відповідь його засвиставли з криками “Ганьба!” та “Брехня!”.

Після майже години страйку студенти повернулися на Вічевий майдан, та ще довший час співали, танцювали та вигукували патріотичні гасла. Того ж вечора студенти зачитали свою Резолюцію.

Резолюція Студентів Івано-Франківська

Ми, івано-франківські студенти, з усвідомленням загальної ситуації в Україні, усьому суспільстві та в студентських спільнотах, після чотирьох днів та ночей на Вічевому майдані Івано-Франківська та після сьогоднішньої дванадцятитисячної ходи університетами міста урочисто склали резолюцію до студентства України з конкретними вимогами до української влади. Від 25 листопада 2013 року ми розпочинаємо безстроковий студентський страйк в Івано-Франківську.

Наші вимоги:

1. Відновити підготовку до підписання Угоди про асоціацією з ЄС. Виконати вимоги ЄС до України та підписати угоду на саміті у Вільнюсі 28 листопада 2013 року.

2. Відмінити та зняти з доопрацювання всі постанови та законопроекти, у яких передбачені додаткові платні послуги у сфері освіти.

3. Вимагаємо відставки Міністра освіти та науки Дмитра Табачника.

4. Реально виконувати положення про цілодобовий доступ студентів до гуртожитків.

Закликаємо всіх студентів підтримати своїх колег та приєднатися до всеукраїнського студентського страйку. Налагоджуйте максимально можливий рівень комунікації зі студентством ваших та інших регіонів та вимагайте виконання наших вимог. Хто, як не ми? Коли, як не сьогодні?

Фото Тарас Майстришин

Також 25 листопада 2013 року Івано-Франківська ОДА оприлюднила офіційну заяву про підтримку Євромайдану.

Прес-служба розповсюдила заяву щодо ставлення облдержадміністрації до Асоціації з ЄС.

«Шановні краяни!

Івано-Франківська обласна державна адміністрація всебічно підтримує прагнення українського народу щодо інтеграції до європейського співтовариства і пов’язує майбутнє України виключно з Європейським Союзом.

Зовнішньополітичний курс на євроінтеграцію проголошено Президентом України Віктором Януковичем і закріплено у положеннях Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики», а отже підписання угоди про асоціацію України та ЄС, як, власне, і вступ нашої держави до Європейського Союзу – це лише справа часу.

Наголошуємо, що обласна державна адміністрація та її голова Василь Чуднов поважають право кожного на вільне волевиявлення, в тому числі і шляхом проведення громадських акцій.

Разом з тим закликаємо усіх утримуватись від дій, які порушують права і свободи інших громадян, загрожують їх безпеці, комфорту їх проживання і можуть призвести до небезпечних наслідків», – йшлося у заяві.

Варто додати, що за день до цього, 24 листопада,  новопризначений голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації  Василь Чуднов виступив перед мітингувальниками в Івано-Франківську .

«Прикарпатці, дякую Вам за те, що підтримуєте Президента та його курс на євроінтеграцію», – сказав Василь Чуднов.

Такі висловлювання обурені іванофранківці знову ж таки зустріли криками «Ганьба!».

Відео “Версії”