Як у Франківську перевіряють ЗНО з української мови та літератури (ФОТО

Цьогоріч школярі мали висловитися щодо того, що треба чинити, зіткнувшись із невихованістю.  Про це пишуть Версії з посиланням на Галку.

Івано-франківський пункт перевірки працює з 27 травня до 3 червня. Прикарпаттю надали для перевірки 7 тисяч 191 роботу областей, які не входять у регіональний центр оцінювання якості освіти. 8,5% – пусті бланки. На пункті працюють 77 екзаменаторів і 7 старших екзаменаторів. Цьогоріч роботи знову проходять подвійну перевірку – одну роботу перевіряють 2 екзаменатори та старший екзаменатор.

“Прийнято вважати, що це дещо така суб’єктивна річ. Тому для того, щоб була об’єктивна оцінка, потрібно, щоб читали як мінімум 2 людини. Перевіряють хороші фахівці із величезним досвідом роботи, які перевіряють різноманітні олімпіади, конкурси. Це вчителі загальноосвітніх шкіл, вчителі-методисти та викладачі Інституту післядипломної освіти” – розповідає начальниця методичного відділу Івано-Франківського РЦОЯО Зоряна Гарасимчук.

Старша екзаменаторка Марія Шпільчак розповідає, що діти навчилися краще писати твори.

“Якщо, все ж таки, у попередні роки було багато робіт, де нараховувалося до 100 слів, то тепер значна частина робіт нараховує 200-250 слів. Інколи дітям навіть не вистачає місця. Значна частина цьогоріч висловилася правильно. Інша річ, коли твір граматично неправильно написаний”, – розповідає Шпільчак.

Однак екзаменаторка каже, що навіть якщо у тексті є 50-80 помилок, робота може набрати 12 балів.

“У 12 балів оцінюється зміст, а у 8 – як дитина пунктуаційно, граматично написала”, – каже Шпільчак.

Також старша екзаменаторка зауважила, що цьогоріч середній бал за твір у середньому складає 12-15 балів, а у минулих роках ця цифра була на рівні 8-12.