Метою акції було ознайомлення іноземців з національними традиціями українців, а з боку студентів – показати свою близькість і відкритістьдо нашої культури. Саме тому для привітання обрали одну з найпопулярніших обробок Миколи Леонтовича, знану не тільки в Україні, але й у всьому світі «Щедрик» або англійською «Carol of the bells» («Колядка дзвонів»). Крім того, іноземні студенти у шапочках Санта Клауса заспівали веселу новорічну пісеньку «Jingle bells» («Дзвоники дзвенять»), пишуть Версії з посиланням на Галку.

Ідея заспівати новорічних пісень для Вченої Ради університету з’явилася за тиждень до її проведення, тому часу на підготовку було обмаль. Репетиції проводились після навчальних занять, коли в центральному корпусі крім охоронця і прибиральниці не залишалось нікого. Адже привітальний спів мав стати сюрпризом для ректора й усього колективу університету.

До привітання приєднались студенти різних курсів і груп. З Індії – Мананн, Суфія (І курс, 59Б*), Апарна Рашмі, Абхінаш (ІІІ курс), Сашанк (V курс), Анураг Чакроборті(VI курс); з Нігерії – Самуель Учечукву, Дасо Бома Юджин, Айо, Стефан (ІІІ курс, 57-), Вінсент, Уче (ІІІ курс, 55), з Азербайджану – Айдан Мамедова (V курс) та інші.

«Дуже приємно, що серед учасників цього дійства є моя група, — розповідає куратор 57 групи третього курсу Ольга Баб’як. — Це дуже гарні студенти, здебільшого вони є з Африки, а ми знаємо, що африканці є дуже музичними, співочими. Вони теж є християнами, тож їм дуже близькі наші різдвяні традиції. Наші студенти постійно беруть участь у різних творчих подіях. Так, в березні відбувався міський конкурс читців поезії Ліни Костенко, і двоє студентів цієї групи брали в ньому участь і навіть отримали дипломи в номінації «А я ваше Прикарпаття за домівку маю».

Також вони співали українські пісні на зустрічі з нашою письменницею Оксаною Кузів. А минулого року ця група читала українські вірші на конференції, яку проводила кафедра нейрохірургії».

«При підготовці до цього дійства ми акцентували увагу не на релігійному аспекті цих свят, а на святковому настрої для студентів і колективу університету, — розповідає заступник керівника відділу культури й організації дозвілля студентів ІФНМУ Світлана Родчин. — Хочу відзначити Айдан Мамедову, яка захоплюється українськими традиціями і культурою і сама виявила бажання приєднатися до цієї події. Відзначу також наших викладачів української мови, які розучували зі студентами віншування. Усі добре попрацювали, і завдяки цьому ми отримали таку гарну подію. Дякуємо всім!»

Відділ культури й організації дозвілля студентів ІФНМУ завдячує кураторам Ользі Баб’як, Ірині Микитин (кафедра мовознавства) та Маркіяну Пюрику (кафедра хірургії ННІ післядипломної освіти) за допомогу в проведенні флеш-мобу.

Студенти ІФНМУ діляться своєю творчістю не лише в стінах університету. Днями переможниця проекту “Голос ІФНМУ”, студентка п’ятого курсу Айдан Мамедова заспівала в ефірі “Райського сніданку” світовий різдвяний хіт українського композитора Миколи Леонтовича.