Як розповів кореспонденту командир військової частина полковник Юрій Погорілий, зараз проходять навчання курсанти Харківського національного університу повітряних сил і молоді офіцери-випускники, пишуть Версії з посиланням на Бліц-Інфо.

Курсанти вже вилетіли самостійно на МІГах і зараз вчаться літати на низькій висоті. Далі будуть виконувати віражі, літання групою та вчитимуться перехоплювати ворожі літаки. У нас вперше за історію Незалежності проводять перенавчання курсанського складу на бойовий літак. До цього вони літали на легкомоторних літаках. Зараз навчання проходять три курсанти“, – розповідає командир частини.

Навчання курсантів буде тривати до жовтня. За цей час за планом вони мають налітати 70 годин.

Наші випускники минулого року, майже завершили програму другого класу льотчика-винищувача, літають і вдень і вночі, в складних погодніх умовах, закінчили програму на повітряні бої та перехоплення“, – ділиться успіхами молодих асів Погорілий.

Про особливості спорядження для польотів на бойових літаках розповів майбутній авіатор Євген.

Костюм призначений для польотів пілотів у стратосфери, оскільки там тиск менший. Для компенсації перепаду, костюм створює надлишковий тиск завдяки спеціальним трубкам. Важить екіпіровка 3-4 кг. Пілот дихає за допомогою кисневої маски, а при польоті вище 4 тисяч туди подається чистий кисень. Один політ може дати такий адреналін, що пілот втрачає півкілограма – кілограм. Хоча я не перевіряв“, – усміхаючись розповідає курсант.

Майстерність пілотів є дуже важливою для Повітряних Сил, проте ще важливішою є робота авіаційних техніків. Саме ці люди щодня дбають за справність і збереження літаків, заправляють їх та готують до польотів.

Зокрема, сьогодні щоб підготувати винищувачі, авіатехніки вийшли на роботу за 4 години до початку польотів.

Я випустився з харківського університету в 2015 році і відтоді працюю з винищувачами. Ми щоденно обслуговуємо та зберігаємо повітряне судно. Підготовка починається із викочування літака з укриття. Потім заправляємо, перевіряємо бортові системи, беремо паливо для перевірки. Загалом роботи дуже багато. Опісля все вносимо в документи і підписуємося, щоб вразі чого використати для службового розслідування“, – пояснює старший авіаційний технік, лейтенант Євгеній Луговський.