Як у Карпатах шукали дивовижні локації для зйомок “Захара Беркута” (ВІДЕО)

Команда у складі режисера Ахтема Сеітаблаєва, продюсера Єгора Олесова, оператора-постановника Юрія Короля, сценариста Ярослава Войцешека та художника-постановника Влада Одуденка відправилась до Карпат.

Метою подорожі було, по-перше, знайти локації зйомок, які розпочнуться 2018, а по-друге — зануритися у світ героїв повісті та більше дізнатися про життя місцевих жителів того періоду.

Можна сказати, що до цієї поїздки я не бачив справжніх Карпат, та вкотре переконався, наскільки красива та мальовнича наша країна. Кожне місце, в якому ми були, по-своєму особливе та надихаюче. Та найбільше мене вразив Манявський водоспад та його околиці. Це унікальна місцевість, зі своєю атмосферою, дуже сюжетна та драматургічна, тому, сподіваюся, частину головного епізоду фільму зніматимемо саме там, – ділиться враженнями режисер стрічки Ахтем Сеітаблаєв.

– Також ми відвідали наскельний комплекс Тустань, де свого часу знімав Леонід Осика. Не хочу забігати наперед, та цілком імовірно, що наша кінематографічна Тухля розташується на території Тустані”.

Окрім того, команда проекту побувала в селі Нагуєвичи, де народився й працював Іван Франко, йдеться на сайті Kinorob

«Робота над сценарієм триває вже давно, і це мій не перший візит у Карпати. Раніше я був у Криворівні, де Іван Франко прожив якийсь час та працював над кількома своїми творами. Цього разу ми з знімальною групою відвідали село Нагуєвичі і відтворену садибу, в якій народився і жив Іван Франко. Саме тут він написав повість «Захар Беркут», і я навіть сидів за столом, на тому самому місці, де свого часу працював Франко, – розповідає автор сценарію фільму Ярослав Войцешек.

– Я насичувався енергетикою творчості Франка, бо навіть факти з його біографії допомагають в роботі над сценарієм. Також тут я усвідомив, яка відповідальність лежить на мені і знімальній групі. Оскільки крім того, що нам доводиться перекладати літературний твір на мову кіно, ми маємо розширити та адаптувати його для сучасного, молодого глядача і глядачів усього світу. Зізнаюся, це дуже великий виклик, бо треба зацікавити багато різних людей, і в той же час не втратити духу класичного «Захара Беркута» та донести усі меседжі, що письменник Франко закладав у свій твір. Але як кажуть «хто йде, той дійде», і ось ми вже стоїмо на цьому шляху і починаємо йти”.

Та найважливіше під час експедиції ми дізналися, як жили в Карпатах, занурилися в атмосферу, на власні очі побачили та почули, як звучать старовинні музичні інструменти, довідалися як раділи й сумували, яким посудом користувалися та у що вбиралися у ті часи, – зазначає Ахтем Сеітаблаєв. – Саме такі деталі стимулюють фантазію та дозволять знайти переконливе художнє рішення, привносять справжнє життя у художній твір. Та саме вони ідентифікують нас українців”.

Захар Беркут” – масштабний проект з великим міжнародним потенціалом, над яким ми працюватимемо разом з колегами з США. Наша мета – розказати світу цю неймовірну героїчну історію від Івана Франка, використовуючи сучасні технології та кіно-мову, а також показати красу, багатство та різноманітність української культури та міфології, – коментує продюсер проекту Єгор Олесов.

– Саме тому зараз ми грунтовно вивчаємо всі деталі та глибоко занурюємося у фольклор та побут карпатських горців. Ми вдячні нашим партнерам з Міжнародного фонду Івана Франка за консультації та допомогу в організації дослідницької експедиції”.