У червні 1993 року Бжезінський з сім’єю приїхав на відпочинок у Яремче, як місце, де був на вакаціях з батьком у 30-х роках у Ворохті.

“Я мав щастя супроводжувати і спілкуватись з гостями впродовж восьми днів. Ми обїздили і обходили Косів, Верховину, відвідали храмове свято Трійці в Микуличині, здійснили сходження на Говерлу.  Що найбільше запам’яталося: кожного дня десятки запитань, на які не завжди знаходив відповіді, але які дозволяли з іншого боку подивитись на нашу історію, обряди, традиції. Збігнєв був патріотом своєї країни і Польщі, але він часто повторював, що назалежність Польщі може бути убезпечена тільки існуванням незалежної України”,- написав Дмитро Дзвінчук.

Збіґнєв Бжезінський – американський політолог, соціолог і державний діяч польського походження. У період з 1966 по 1968 роки Бжезінський входив до Ради з планування політики Державного департаменту США. Про це пишуть Версії з посиланням на Бліц-інфо.

Він був одним з прихильників політики, яка в підсумку призвела до кризи в США, масштабним студентських протестів і виведення американських військ з В’єтнаму.

Збіґнєв Бжезінський співпрацював з американським Центром стратегічних і міжнародних досліджень, викладав у Школі сучасних міжнародних досліджень Пола Нітце при Університеті Джонса Гопкінса у Вашингтоні, входив до ради директорів організації Національної підтримки демократії, організації Freedom House і в Американської академії гуманітарних і природничих наук.

Пан Бжезінський також був почесним доктором Національного університету “Києво-Могилянська академія”.

У 1981 році Бжезінського нагородили Президентською медаллю Свободи – однієї з двох вищих нагород для цивільних у США.