1

Щоб переконатись в правдивості їх слів, журналіст «Галицького кореспондента» вирушив в зону дислокації батальйону, де наші земляки несуть службу на блокпостах. Наразі хлопці контролюють шматок дороги, поруч із кордоном.

Командир взводу 5-го батальйону Дмитро спростував інформацію, яку розповіли журналістам двоє втікачів. Вчинок хлопців він вважає злочином.

«Я не знаю, що наштовхнуло цих хлопців на це, – говорить він. – Але вони залишили зброю і позиції без вагомих причин. Не було жодної причини кидати зброю і своїх людей. А за те, що вони дезінформували тих, хто знаходяться у Франківську, вони мають відповідати. Тому що в когось хворе серце чи здоров’я підірване, а вони сіють паніку».

Командир додав, що всім людям, які прийшли в зону АТО, ще в Делятині надавалась можливість вийти зі строю.

«У нас весь військовий склад – добровольці,- зазначає Дмитро, – і ніхто нікого не заставляє йти під кулі».

Слід згадати, що 5-тий батальйон виконує завдання по забезпеченню пропускного режиму на дорогах та займається забезпеченням правопорядку. А все тому, що правоохоронні органи в Донецькій області практично відсутні.

Проблем з продуктами харчування, бронежилетами, водою та іншими речами в хлопців немає.

«Нам привозять продукти, бронежилети, воду. І допомагають нам не тільки франківські, а й місцеві жителі, у тому числі і місцевий священик»,- каже командир.

Все, що мають хлопці це заслуга простих людей, спонсорів  та меценатів, які допомогли військовим. Армія, кажуть, не дала хлопцям нічого, крім зброї.

Журналіст  проїхав кілька блокпостів наших військових. Спілкуючись з солдатами ми довідалися, що двох втікачів в батальйоні вважають дезертирами. Бійці з першої роти оборони попросили передати втікачам «полум’яний привіт» і переказати: вони ще зустрінуть їх в Івано-Франківську.

Якщо говорити про бойовий дух хлопців, то сказати що він на високому рівні – це не сказати нічого. Не дивлячись на наявні проблеми, хлопці готові боронити свою державу. Журналіст переконався особисто, заночувавши на блокпості. Навіть у моменти коли було чутно вистріли «Градів», хлопці оперативно групувалися до оборони. Наразі вони багато жартують, спілкуючись між собою. Так ніби знаються багато років.

 

 

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11