news-image: УДАРний розкол

Відсутність прозорих, демократичних, з відкритим фінансуванням партій називалася причиною створення нової політичної сили, принципи існування якої мали відповідати цим критеріям.

Звичайно, з самого початку було зрозуміло, що декларації деклараціями, а партію розбудовувати потрібно, тому фінансова прозорість її діяльності так і залишилась в небутті. Основою УДАРу стали колишні члени Нашої України, екс-урядовці та екс-нардепи, які на цей час перебували за межами великої політики.

Водночас, керівництво партії старалося залучити до співпраці лідерів громадської думки у регіонах. В Івано-Франківську таким «обличчям» УДАРу став Юрій Соловей – основний опонент діючого міського голови Віктора Анушкевичуса.

Молодий підприємець, один з найбільш рейтингових та впізнаваних політиків обласного центру – ідеальна кандидатура для УДАРу на Прикарпатті.

Для пересічного франківця нічого не вказувало на проблеми в прикарпатському УДАРі, допоки Юрій Ігорович не зібрав журналістів на прес-конференцію 28 квітня 2014 року. Юрій Соловей розповів, що був  виключений з партії на закритому засіданні політради обласної конференції.

Політик звинуватив керівництво УДАРу, а саме – голову центрального виконавчого комітету партії Віталія Ковальчука, у співпраці з представниками колишньої влади, а саму політсилу назвав “приватним підприємством”.

Підтримали Юрія Ігоровича ще близько десяти членів міської організації УДАРу, які й раніше були соратниками Солов`я.

Цей скандал є дуже показовим, оскільки його причина була закладена ще під час формування партії УДАР. В погоні за стрімким ростом рейтингів, лідери політичної сили в керівні органи на місцях,  замість своїх ідейних прихильників, підбирали місцевих багатіїв та політиків. Завданням перших, під час приходу до влади, є отримання максимальних прибутків, щоб повернути собі кошти, вкладені в діяльність політичної організації. В свою чергу, більшість місцевих лідерів мають дуже великі політичні амбіції, які центральне керівництво партії задовольнити не може. В будь-якому разі, описаний шлях формування партій є великою проблемою для політичного життя України. Нажаль , саме таким шляхом пішла партія УДАР Віталія Кличка. Саме тому, можна спрогнозувати, що скандал за участі Юрія Солов`я є тільки “першою ластівкою”, і варто очікувати подібних ситуацій у інших регіонах України.