news-image: Івано-Франківському заводу "Княгинин" дали два місяці, щоб довести свою прибутковість
 Під стінами суду сотні працівників ОДОСП «Княгинин» прийшли з плакатами, щоб підтримати представників справи в суді та відстояти свої інтереси. Адже люди бояться, якщо завод визнають банкрутом, всі вони залишаться без роботи.

Як відомо ОДОСП «Княгинин» входить в концерн «Укрспирту», як юридична особа. Та у 2010 році з’явилося підприємство ДП «Укрспирт» з такою ж назвою. За безцінь йому віддали відповідні логотипи та бренд, адже його мета ліквідувати концерн. Відповідно всі 70 підприємств, які туди входили, мали перейти у власність «ДП».

Тож борги залишили підприємствам, а все майно, яке працювало й приносило реальний прибуток відходило новоствореному ДП «Укрспирт». Саме ж ОДОСП «Княгинин» зупинило виробництво горілки, повідомляє кореспондент «Бліц-Інфо».

Відтак, нещодавно ОДОСП «Княгинин» призначили нового керівника Владислава Донченка родом із Російської Федерації, Ростова-на-Дону. Як зазначають працівники заводу, його мета поставити підпис та печатку, щоб остаточно розвалити державне підприємство.

Тож сьогодні до Івано-Франківського господарського суду прийшли всі представники у справі про банкрутство ОДОСП «Княгинин», місцева самооборона та громадські активісти. З’явився і сам новопризначений керівник пан Донченко.

Громадський активіст Роман Островський розповів, що цікавиться цим питанням з самого початку. Два місяці тому зустрічався особисто з представниками «Укрспирт» , які запевнили, що не будуть розвалювати державне підприємство.

«Я вже відстоюю права працівників заводу третій місяць. Їздив в міністерство, особисто зустрічався з в.о. голови правління «Укрспирт», який  все, що говорив – все збрехав. Мені сказали, що  вони не будуть робити те що вони зараз роблять – це було два місяці тому. Сьогодні суд може прийняти рішення двох видів –  просто законне рішення або законне та водночас, справедливе» , – зазначив він.

Розпочавши слухання справи, юрист ОДОСП «Княгинин» передав судді  Господарського суду Івано-Франківської області Ірині Скапровській документ робочої комісії при Івано-Франківській ОДА щодо банкрутства ОДОСП «Княгинин». В ньому зазначено про вживання заходів щодо мирової з ДПІ.

Відтак суддя Скапровська зачитала клопотання від представників ДП «Укрспирт» про припинення роботи заводу та визнати його банкрутом, адже він кілька років не працював.

На думку представника ДП «Укрспирт» – це єдиний правильний вихід із ситуації, що склалася. Оскільки «фахівці» сумніваються, що завод вийде з банкрутства і «нічим йому не допоможеш». Хоча ніде зазначають, що борги заводу ростуть.

Проте, активісти і представники заводу ОДОСП «Княгинин» переконані, що завод зупинили свідомо і не допустять, щоб тепер його визнали банкрутом.

Після вислуханих реплік зауважень та клопотань суддя Ірина Скапровська винесла рішення. Суддя перенесла слухання справи на два місяці. За цей час завод має показати, що не працює в збиток. Тож до 16 вересня розпорядник має подати звіт про роботу заводу і виконані заходи спрямовані на визнання заводу таким, що не є банкрутом.