Яка ж насправді кількість переселенців на Прикарпатті?
Нині, 18 червня 2014 року, відбулася розширена нарада з координаторами робочих груп щодо забезпечення тимчасового перебування на території області осіб з Південно-Східних регіонів та АР Крим.

Розпочав засідання Сергій Адамович, заступник голови з гуманітарних питань. Відтак він зазначив, що дані заходи будуть відбуватись на постійній основі і громадськість детальніше інформуватимуть про роботу з переселенцями.
Співголова Координаційної ради з питань надання допомоги людям у період надзвичайних ситуацій Леся Аронець заначила , що станом на сьогоднішній день на Прикарпатті перебуває понад 430 людей з Криму та Південно-Східних областей України, з яких 270 чоловік – доросле населення, решта – діти.
«Якщо говорити мовою статистики – наголосила пані Леся, – загальну кількість переселенців треба помножити на 2,5 бо тільки кожен другий звертається за реєстрацією, решта – «гостюють» у родичів та близьких.»
Відтак «обмінювались інформацією» щодо поточного стану справ з переселенцями представники координаційних центрів з усіх районів Прикарпаття, розповідали і казусні ситуації щодо переїзду східняків: були й такі, котрі, маючи приписку в Криму, уже протягом восьми років мешкають на території Івано-Франківщини, однак вирішили скористатись моментом і «здурити» гостинних жителів прикарпатського регіону.
Тому слід ретельніше перевіряти дані і не довіряти «на слово». Хоча, як зазначають представники координаційної ради, головне в їхній роботі – індивідуальний підхід до кожного громадянина.
Найбільша кількість переселенців нині мешкає в Івано-Франківську та прилеглих селах: Крихівці, Угорники, Микитинці. Також , оскільки чимало людей зараз приїжджають на територію області і це супроводжується великим скупченням народу, аби уникнути поширення туберкульозу, ввели обов’язкову флюорографію і огляд в терапевта. Тому для людей, котрі другим домом обрали Прикарпаття, ці послуги надаються безкоштовно.
ТОП-5