Які продукти найбільше подорожчали на початку червня

Про це пишуть Версії з посиланням на gazeta.

На початку червня найбільше подорожчали м’ясо, яйця та капуста. Про це у Facebook повідомив директор асоціації постачальників торгівельних мереж Олексій Дорошенко.

“Дані Державної служби статистики свідчать, що капуста подорожчала на 4 гривні або 42%. Яйця на 3,5 гривні за десяток або 34%. Також зросли в ціні на м’ясні вироби: свинина – на 3,5 гривні, яловичина – 1,8, сало – на 1,4 гривні. Відтепер, середня ціна свинини по Україні складає майже 91 гривню за кілограм, яловичини – 102, сала – 43,5”,

Цибуля подорожчала на 1,4 грн, соняшникова олія, рис – 40 коп. Гречка подешевшала на 60 коп, вершкове масло – 1 грн.

“При таких темпах зростання цін на продукти можливе підвищення заробітних плат, анонсоване урядом, зможе лише компенсувати подорожчання. І ніяк не вплине на рівень реальної купівельної спроможності. Значне зростання цін на продукти торік відбулось напередодні експерименту щодо скасування державного регулювання цін на соціальні продукти, а також під час його дії. Травневе подорожчання та за перші десять днів червня говорять про ту ж тенденцію – держава усувається від виконання своїх функцій”, – додав Олексій Дорошенко.