biudzet 15

Так, у Програму соціальної підтримки окремих категорій населення об’єднали усі соціальні виплати – пільги, компенсації, надбавки до пенсій, матеріальну допомогу малозабезпеченим мешканцям міста та інші напрацювання, які тривалий час втілювалися у життя. Зокрема, у 2014 році інвалідам з дитинства І групи надавалися пільги з оплати за житло та комунальні послуги у розмірі 25%, а у 2015 році розмір пільг зріс до 50% в межах норм споживання, що стане значною підтримкою для такої категорії мешканців міста Івано-Франківська, запевняють у міськвиконкомі.

Крім того, на 2015 рік передбачено кошти для надання пільг та матеріальної допомоги учасникам АТО. Пільги для учасників АТО – це стовідсоткове відшкодування з міського бюджету при оплаті за житло та комунальні послуги учасникам АТО до моменту встановлення їм статусу учасника бойових дій.

При встановленні учасникам АТО статусу, відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, пільги при оплаті за житло та комунальні послуги відшкодовуватимуться з державного бюджету:

–  учасникам бойових дій – 7% знижка в межах норм споживання;

–   учасникам війни – 50% знижка в межах норм споживання;

–  членам сімей загиблих (померлих) – 50% знижка в межах норм споживання.

А різниця до 100% відшкодовуватимуться з коштів міського бюджету.

“На 2015-2019 роки затверджено Програму соціальної підтримки та реабілітації інвалідів зору, яка об’єднує пропозиції громадських організацій та структурних підрозділів виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. Ми будемо залучати спонсорські кошти, оскільки не всі питання можна втілити у життя за рахунок коштів міського бюджету. Це і озвучення світлофорів, і встановлення у транспортних засобах GPS-навігації з автоматичним оповіщенням пасажирів, і проведення різного роду соціально-культурних заходів”, – наголошує директор департаменту соціальної політики Олександра Заклинська.