ivano-frankivs'k

Після Євромайдану ситуація в Західній Україні куди краща, аніж на сході чи півдні, і страшних «бандерівців» уже ніхто не боїться, мабуть, і не боялись ніколи. Тому чимало родин із цих регіонів зважується залишати рідні домівки та оселятися зокрема й на Прикарпатті. Вибір сім’єю міста для тимчасового чи тривалого прихистку залежить від певних факторів. Серед основних — спокійна обстановка та гостинні жителі. Також не всім імпонують мегаполіси і не всі хочуть жити в маленьких містах. Наш Івано-Франківськ, так би мовити, — золота середина. Як пише газета “Галичина”, саме компактність столиці Прикарпаття привабило родину з Харкова спакувати валізи. Прізвище сім’ї з об’єктивних причин не називаємо.

Ініціатором цього рішення був голова сімейства — батько Олександр. Коли ще в січні він запропонував таку ідею своїм рідним, то на той момент ніхто про це серйозно не замислювався. А загострення ситуації в східних областях України додало більше рішучості їхнім намірам переїхати в якийсь спокійніший регіон. Сім’я розглядала два варіанти — Івано-Франківськ і Львів. «Ці міста схожі за духом, тому вирішальним фактором стало те, що Івано-Франківськ менший, а я вже виснажений великим Харковом», — констатує він, а його дочка Аня додає: «Тут все надихає, а я належу до творчих особистостей, і для мене місце проживання відіграє велику роль. Тим паче, тут дуже красиво, неймовірна природа, культурні люди. Тут хочеться жити, а у нас, на жаль, лише існувати».

Обоє батьків і донька — корінні харків’яни, але їхні відчуття розлуки з рідною домівкою різні. Дочка не любить Харкова, її там нічого не тримає, а батькам, зрозуміло, це рішення дається куди важче. Звичайно, переїзд спричинює низку викликів, котрі потрібно подолати. Насамперед — працевлаштування. Хоча харків’яни щодо цього налаштовані оптимістично, кажуть, що їх це не лякає, бо впевнені у своїй фаховості. Чоловік працює в освітній сфері, жінка — в медичній. Донька ж навчається на першому курсі Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця і планує перевестися до Національного університету «Львівська політехніка».

Щодо іншої не менш важливої проблеми — житла, то тут ситуація трішки краща, адже ціни на помешкання в Івано-Франківську нижчі, ніж у Харкові. Тому, продавши свою квартиру в рідному місті, в столиці Прикарпаття за вторговані гроші можна купити значно кращу. і це додало впевненості та рішучості харків’янам. Адже, погодьтеся, покинути рідне місто, дім, родичів, близьких та знайомих і починати все із чистого аркуша на чужій території — надзвичайно непросто.

В Івано-Франківську харків’яни прагнуть знайти душевний спокій, відпочити від російськомовного суспільства та мати гарне майбутнє. Тож цього їм і побажаємо.