Трохи більше року тому виникла ідея систиматизації та акумуляції зусиль всіх, хто має відношення до Яремчанського регіону з метою випрацювання загальної стратегії розвитку регіону.  

 Після 11 зустрічей за участі підприємців, активних громадян та експертів із компанії “pro.mova”, написано проект із створення стратегії розвитку Яремчанщини.

На презентаційних матеріалах коротке звернення:
“Ми, мешканці та підприємці Яремчанщини, хочемо спільними зусиллями впливати на розвиток регіону, відчувати впевненість у завтрашньому дні, мати змогу планувати своє майбутнє, хочемо жити та працювати на користь собі та регіону. Закликаємо до співпраці всіх фахівців, здатних долучитися до примноження добра та гідності регіону”.

Загалом проект передбачає чотири етапи, два з яких уже пройдено,  на другому екперти аналізували цінності мешканців регіону, визначали людський потенціал, вивчали економічні  та політичні аспекти та статистичні дані.

На основі опрацьованої інформації є декіька ключових висновків:
– яремчанці більше схильні до спільної праці ніж середньостатистично по Україні
– рівень освіченості у яремчанців нижчий за середньостатистичний по Україні
– стихійний розвиток регіону є загрозою для регіону та щастя мешканців
–  потрібна цілісна інфраструктура, інакше поодинокі висококласні колиби не зможуть утримувати клієнтів якщо ті не зможуть їхати по бездоріжжю

Ініціатори закликали долучатися до робочої групи проекту всіх охочих.

“Важливо щоб дискусія відбувалася в ширшому колі людей: серед вчителів, духовенства, влади, а не тільки серед представників бізнесу регіону” – заявив один з присутніх бізнесменів, Сегін Олег.

На зустріч також завітав голова обласної ради, Василь Скрипничук, що позитивно оцінив ініціативу громади і визнав, що проект стратегії розвитку регіону, що сьогодні прийнятий Обласною радою, в рази гірший за призентований на зустрічі і його неодмінно переглянуть, пише Типовий Франківськ.

Цікаво чи присутні бізнесмени будуть готові вкладати в готовий проект свої кошти, адже як заявив один із присутніх стоматолог: “Я не вкладатиму в дороге та якісне обладнання, бо воно мені економічно не вигідне”.
Проект буде готовий не швидше як за 2-3 роки, можливо за цей час мешканці і бізнесмени і влада регіону зрозуміє, що ціни, що пропунує регіон не відповідають якісно тим послугам, що людина отримує в ньому.
Бо наразі маємо багато бажаючих “урвати” гроші, але мало бажаючих вкладати з перспективою не одного сезону, а 5-10років.