terbatal'jon

Після цього у зв’язку із тим, що солдати не мають належної амуніції – а це бронежелети 4 класу і відповідні каски, на Раді оборони області, яка зібралася на екстренне засідання вчора, 8 червня 2014 року, було прийнято рішення не відпускати солдатів до того часу, поки вони не матимуть належного спорядження. Проте це рішення не могло відмінити рішення Генштабу ЗСУ.

Рада оборони області направила лист до Президента України Порошенка і керівника Генштбу ЗСУ Куцина із проханням відтермінувати направлення військових до того часу, поки прикарпатські солдати не будуть забезпечені спорядженням.

За словами голова ІФОДА Андрія Троценка, обласний бюджет перерахував Міноборони 2 млн 530 тисяч грн., але Міністерство “броників” та касок дотепер ще не закупило.

В області сподіваються, що до вимоги Ради оборони центральне керівництво прислухається і солдати поїдуть захищати країну із належним спорядженням, а не тільки із бойовим духом.

І ось щойно Юрій Романюк надіслав на поштову скриньку “Фіртки” листа наступного змісту;

“Остаточна перемога здорового глузду!

Наказ Начальника ГШ ЗСУ – СКАСОВАНО!!!

Батальйон “Прикарпаття” нікуди НЕ їде!

Сьогодні зранку в Івано-Франківську область поступила шифрограма про СКАСУВАННЯ Наказу Начальника Генерального Штабу ЗСУ про відправку батальйону “Прикарпаття” на Схід, в розпорядження командування сектору АТО в районі міста Слов”янська, для виконання бойових завдань.


Це стало можливим завдяки оперативним та екстреним діям реагування керівництва області та вчорашньому вечірньому рішенню Ради Оборони області. В противному випадку, НЕналежно укомплектовані предметами індивідуального захисту бійці батальйону, вони би вже були в дорозі до Слов”янська, приречені на неминучу абсурдну загибель та масові поранення.


Батальйон НЕ їде на Схід! Це підтвердив Андрій Троценко – голова ОДА.


Відправка особового складу та техніки – відміняється.


Замовлені вагони та платформи повертаються залізниці назад.


Батальйон залишається в межах своєї постійної дислокації в селищі Делятин.


Це НЕ тимчасове скасування відправки, а так виглядає, що остаточне рішення ГШ ЗСУ.


Тепер, керівноцтво ОДА на чолі з його головою Андрієм Троценком домагатиметься у вівторок, на засіданні КМУ, ухвалення Постанови КМУ про дозвіл місцевим органам виконавчої влади САМОСТІЙНО визначати постачальників бронежилетів та касок (індивідуальних засобів захисту бійців), відповідного класу захисту, за власні кошти, ЗА КОРДОНОМ.


Позиція керівництва області – закупити в США/Ізраїлі/Турції/ Китаї/Європі… відповідних касок і броніків підвищеного захисту – мінімум 5, а не 4 класу захисту, як планувалося раніше, НЕ зважаючи на додаткові витрати. Кошти в області є!


Виконавцем потрібно визначити – ОДА, а не Військовий Комісаріат, який об”єктивно НЕ має відповідних кадрів, фахівців, перекладачів, юристів-міжнародників, і спроможності укладати торгові угоди на імпорт даних товарів.
Слава Україні.

Юрій Романюк. 09/06/14″