Директор школи каже, що він був тут вкрай необхідним, адже є вагомі спортивні досягнення. Минулого року команда з футзалу зайняла перше місце в районних змаганнях. От тільки готувалися до них діти у нелегких умовах.

Про це пишуть Версії з посиланням на Третю Студію.

«На майданчику зі штучним покриттям влітку, взимку сніг прогрібали і так займалися», – розповів Василь Лаврук, директор Пістинської ЗОШ Косівського району.

Будувати спортивний зал розпочали дев’ять років тому, однак, лише тепер за сприяння народного депутата України Юрія Солов’я його введуть в експлуатацію. Оскільки, минулого року нардеп домігся виділення коштів цільової субвенції з державного бюджету, щоб завершити роботи.

«Минулого року було виділено більше 500 тисяч гривень на введення в дію спортзалу. До спортзалу є внутрішні туалети. А на другому поверсі зараз будемо бачити гарний актовий зал», – зауважив Василь Лаврук.

Юрій Соловей каже, що такі школи, як Пістинська, де займається майже півтисячі дітей, повинні мати спортивну інфраструктуру, аби займатися спортом. Тай село буде мати можливість привчати молодь вести здоровий спосіб життя.

«Звичайно, що проблема спортзалу – це основна проблема, яка стояла не тільки на порядку денному у школі, а й в цілому для такого великого села, яким є Пістинь у Косівському районі. Ми домовилися і з начальником управління освіти і з директором школи, що цього року свято Стрітення для учнів школи і для громади села Пістинь буде не тільки релігійним святом. Адже, на Стрітення ми плануємо урочисто відкрити цей спортивний зал і зробити його доступним, як для учнів, так і для громади села Пістинь», – заявив народний депутат України Юрій Соловей.

Зустрічаючись з колективом школи нардеп розповів про прийняті парламентом законопроекти, що дозволять державі інвестувати в освіту. Зокрема, це підвищення заробітної плати вчителям до 50%.

«По суті, ми сьогодні живемо в умовах, коли те, що держава заробляє, те держава і тратить. Але поряд з тим, я вважаю, що це великий крок вперед і ми повинні цю динаміку зберігати, щоб освіта і відповідно якість, інтелект і розвиток наших дітей були на пріоритетному питанні на порядку денному в нашій державі», – підкреслив парламентар.

Також нардеп сподівається, що в другому читанні народні обранці підтримають законопроект за яким 7% ВВП спрямовуватимуть на потреби освіти, що дозволить ще на 50% збільшити оплату праці педагогічним працівникам.