Однак, розвиток тваринництва, вважає народний обранець, має отримати комплексну підтримку від держави. Адже свого часу, саме ця галузь була однією з ключових для економіки регіону. Про це нардеп заявив під час години запитань до уряду з трибуни Верховної ради України, – пишуть Версії.

«У мене запитання до Міністра аграрної політики Тараса Кутового. Як народний депутат, який представляє гірські населені пункти, в першу чергу, хочу зауважити, що проблема робочих місць саме на цій території є однією з ключових. До останнього часу і ще в радянські часи, галуззю, яка підтримувала і створювала робочі місця була галузь тваринництва. На жаль, внаслідок відсутності державної підтримки протягом останнього часу ця галузь була доведена до нуля. І люди в гірських населених пунктах фактично позбавлені роботи. Сьогодні Ви доповідали з трибуни, що є програма підтримки тваринництва в розмірі 170 мільйонів гривень. Шановний Тарасе Вікторовичу, я прошу Вас під час підготовки порядку про використання цих коштів передбачити пряму дотацію для підтримки тваринництва в гірських населених пунктах», – зауважив Юрій Соловей.

Окрім того, економіку країни, переконаний Юрій Соловей, потрібно спрямовувати на виробництво кінцевого продукту шляхом переробки сировини на місцях, а не вивозити її.

Нардеп вважає, що у державному бюджеті повинна діяти ефективна європейська програма підтримки тваринництва на рівні країни. Яка має передбачати: відшкодування відсотків по кредитах на переробну техніку, вводити режим виплати дотацій переробним підприємствам за здане молоко та м’ясо, компенсацію за конкретну тварину.

«Такі галузі, як тваринництво на Прикарпатті мають стати пріоритетними в економіці краю. Вони повинні відчувати підтримку держави», – вважає народний обранець.

В уряді обіцяють звернути увагу на розвиток фермерства в гірських районах.

«Дякую за Ваше запитання. Хочу зазначити, що шляхом дискусій, обговорення цього питання по-перше великим досягненням є те, що ми разом з Вами цю програму повернули. І в рамках існуючої цієї програми ми, звичайно, звернемо увагу на розвиток фермерства в гірських районах. Я розумію, що мова йде зовсім про невеличкі ферми. Тому я думаю, що у нас буде достатньо ресурсів, щоб їх підтримувати. Разом з Вами ми будемо це питання відпрацьовувати», – відповів на запитання нардепа Міністр аграрної політики Тарас Кутовий.