Сьогодні, 17 листопада, керівник  “Ініціатива ЦСМ”, мистецтвознавець Анатолій Звіжинський прочитав лекцію, про становлення в Івано-Франківську такого виду сучасного мистецтва, як відео-арт, пишуть Версії.

Відеоарт це напрямок в медіамистецтві, що використовує для вираження художньої концепції можливості відеотехніки, комп’ютерного та телевізійного зображення.

Лекція почалася з демоснтрації відео-фільму художника Ростислава Котерліна “12 секунд”.

За словами Анатолія Звіжинського знайомство з відео-артом в Івано-Франківську відбулося тоді, коли художник Мирослав Яремак в 1993 році привіз до міста одеських художників, котрі працювали в цьому жанрі, що дало змогу місцевим художникам ознайомитись з цим напрямком візуальної культури.

Перші роботи в жанрі франківського відео-арту належать Олегу “Мохнатому” Гнатіву (тепер продюсер відомої групи Familia Perkalaba) і Тарасу Прохаську (тепер відомий письменник). Це фільми «Квіти святого Франциска» та “Втеча в Єгипет” .

Зараз відеоартом в Івано-Франківську займаються той же Ростислав Котерлін та художник Ярослав Яновський, чиї роботи теж показали під час лекції. На жаль, послухати про становлення відео-арту в Івано-Франківську прийшло ледве з десяток людей.