ekonomika

Зокрема, в обласному центрі за січень-липень 2014 року експорт товарів до країн Європейського Союзу становив 50,3% від загального обсягу експорту, а експортні поставки до Російської Федерації 11,3% і скоротились на 32,8% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомили КУРСу у відділі економічного аналізу та стратегічного планування МВК.

За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі, український бізнес довів, що може пристосовуватись до зовнішніх обставин, і активно переорієнтовується з російського на європейський ринок.

“На сьогоднішній день український бізнес досить диференційований, і це добре. Останні події, розвиток відносин з Російською Федерацією продемонстрували, що український бізнес вміє пристосовуватись до ситуації, коли скорочується обсяг експорту, наприклад, до Росії, і вдало знаходить інші успішні ринки”, – зазначив торговий представник України, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Валерій Пятницький.

За його словами, в 2014 році український експорт до Європейського Союзу суттєво збільшився і вже перевищує одну третину від загального об’єму експорту.

“Якщо подивитися поточні тенденції цього року, то наш експорт до Європейського Союзу в загальному експорті перевищив вже одну третину. Причому, в минулі роки (2012, 2013) він коливався на рівні 25-26%, тобто, це приблизно чверть. Так сталося в силу того, що суттєво скоротився наш експорт до країн СНД, в першу чергу до Російської Федерації і Казахстану”, – зауважив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі.