chernega
Роман Чернега на прес-конференції 29 червня сказав, що після розвалу коаліції запустився механізм, який дасть можливість Президентові призначити позачергові вибори до Верховної Ради.

«Повне перезавантаження влади — це вимога суспільства, яку ми маємо здійснити. 70% громадян вимагають розпуску Верховної Ради. Це треба було зробити раніше, щоб очистити Парламент від елементів, які не сприяють реформам, а є пятою колоною, що фінансує терористів на Сході. Зокрема це представниками попереднього режиму. Наше основне завдання видалити з Парламенту п’яту колону», — говорить нардеп.

Він зазначив, що розпуск коаліції не заважає депутатам приймати законопроекти.

«Верховна Рада — діючий орган. Попри вихід з коаліції, ми будемо голосувати за реформістські закони. Але не за ті,які зараз не на часі, — зауважив Чернега, — Процеси реформ відбуваються, і нам не зрозуміла істерика „Батьківщини“ з їхніми заявами, що ми є п’ятою колоною. Фракції УДАР і „Свобода“ за весь час роботи в парламенті були монолітними тоді, як з лав „Батьківщини“ бігали у фракцію Партії регіонів чи депутати ставали позафракційними і підтримували рішення режиму Януковича-Азарова».

За словами Чернеги, «УДАР» виступає за зміни до виборчого законодавства: вибори за пропорційною системою з відкритими партійними списками. Він додав, що у депутатів є місяць, аби прийняти новий закон про вибори.