http://www.blitz.if.ua/include/img/medium/341%20(1).jpg

Про це заступник міністра внутрішніх справ УкраїниСергій Яровий повідомив у вівторок, 7 жовтня, на засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування причин і обставин загибелі українських військових під час виходу оточення під Іловайськом,  пише Репортер з посилання на Уніан.

 

За словами Ярового, завданням співробітників МВС та добровольчих батальйонів, що підпорядковані відомству, було заходження у звільненні від терористів населені пункти після підрозділів Збройних сил для зачистки, охорони об’єктів, охорони правопорядку.

 

“Першими повинні були піти підрозділи Міноборони“, – сказав Яровий.

 

За його словами, про ускладнення ситуації і загрозу повного оточення стало зрозуміло 24-25 серпня, й ця інформація була доведена до керівників штабу АТО, які відповіли, що треба почекати, доки надійде допомога.

 

На запитання, з яких причин свою зону відповідальності під Іловайськом залишив добровольчий батальйон “Прикарпаття”, Яровий зауважив, що не може відповісти на це запитання, оскільки там були свої керівники, які приймали рішення у відповідності до ситуації.

 

Разом з тим Яровий зауважив, що відчуває провину за те, що сталось під Іловайськом.

 

“Якщо б всі вийшли живими, здоровими, а якщо загинули, то, безумовно, частина моєї вини тут є”, – сказав Яровий.

 

Він додав, що до початку виведення добровольчих підрозділів з оточення їхні втрати становили троє осіб убитими і близько 10 було поранено.

Довідка:

Наприкінці серпня сили АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Добровольчі батальйони неодноразово просили в командування підкріплення. Втім, за словами бійців, потрібна підмога так і не надійшла. Російські війська обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити українські бійці. Українські військовослужбовці зазнали значних втрат. Офіційних даних про загиблих, поранених і взятих у полон українських військових досі немає.