Понад 100 членів родин героїв Небесної сотні приїдуть у столицю Прикарпаття, щоб вшанувати пам’ять полеглих у боротьбі за Україну та згадати про нещодавні події на Майдані.

Ідея проведення такого фестивалю виникла у подружжя Гуриків, син яких Роман, загинув від кулі снайпера під час лютневих революційних подій у Києві.

«Ми ці події пам’ятаємо, ми цих людей знаємо, але хотілося б долучити до цих речей побільше людей. Якось вона так само по собі захотілося зробити щось таке велике і масштабне. Ми сиділи з чоловіком у ввечері, пили каву і в нас виникла така ідея організувати фестиваль. Нам дуже хотілося, щоб були залучені діти, з’їхалися родичі героїв Небесної сотні, які б побачили Івано-Франківськ», – розповіла Ірина Гурик.

«Ми хочемо, щоб фестиваль був пересувним, щоб людина на Сході та Півдні відчули нашу культуру, побачили якими ми є, щоб люди могли між собою нарешті порозумітися і почали вірити у те, що наша держава є єдиним цілим. Ми щиро дякуємо, тим людям, які нас підтримали, особливо Олександру Шевченку, який відгукнувся і погодився взяти на себе всю організацію та фінансування», – додав Ігор Гурик.

У свою чергу Олександр Шевченко наголосив, що не міг залишитися осторонь проведення такого фестивалю, адже надзвичайно важливо, щоб люди не забували своїх героїв.

«Франківці повинні мати можливість якомога більше долучитися за вшанування пам’яті героїв Небесної сотні. Не підтримати таку акцію не можливо, я буду робити все, щоб пам’ять героїв була увіковічнено, щоб ті люди, які постраждали від хунти Януковича і які вибороли для нас нове обличчя країни не були забуті. Я переконаний, що фестиваль кожного року буде відбуватися у іншому місті та об’їде всю Україну. Своїх героїв ми не можемо забути», – сказав Олександр Шевченко.

У рамках фестивалю студенти Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника покажуть театралізований реквієм “Україна є, Україна буде” присвячений Небесній сотні. А у концертній частині заходу виступлять співачка Руслана, гурти «С.К.А.Й.», «Крихітка Цахес» та відомі місцеві колективи.