dtp

Під час з’ясування обставин справи суду вдалось встановити, що 30 квітня 2014 року близько 11.30 год., керуючи мікроавтобусом “MERCEDES-BENZ VITO”, чоловік рухався по вул.О.Степанівни поблизу будинку №54 в м.Болехів.

В цей час у зустрічному напрямку, по своїй правій смузі рухався мотоцикл марки «Мінськ», під керуванням водія, позаду якого знаходилась пасажир. При наближенні транспортних засобів водіймікроавтобусу проявив неуважність, не врахував дорожню обстановку і стан транспортного засобу, щоб мати змогу безпечно керувати ним, відволікся від керування, намагаючись впіймати падаючий з передньої панелі салону автомобіля мобільний телефон та відвернув кермо ліворуч. Як наслідок, мікроавтобус виїхав на смугу зустрічного руху, де відбулось зустрічне зіткнення із мотоциклом марки «Мінськ».

Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди пасажир мотициклу «Мінськ» померла від закритої тупої травми органів грудної клітки, а водій цього ж мотоцикла отримав тяжкі тілесні ушкодження.

В судовому засіданні обвинувачений свою вину у пред’явлених злочинах визнав повністю та підтвердив обставини вчинення злочинів.

Призначаючи покарання обвинуваченому, суд відповідно до ст. ст. 65,66,67 КК України взяв до уваги ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, а також обставини справи, що пом’якшують йому відповідальність, до яких відносить: визнання вини, розкаяння у вчиненому, сприяння у розкриттю злочину, добровільне відшкодування завданих збитків.

Болехівський міський суд визнав депутата міськради винним та призначив покарання у виді позбавлення волі строком на три роки, з випробуванням, встановивши іспитовий строк – два роки. Крім того, суд залишив за ним право керування транспортним засобом.