news-image: За "точки" для львівського сміття на Прикарпатті давали тисячу доларів

Тоді в ОДА вирішили виставити поліцейські заслони на в’їздах в область, аби більше не допустити таких випадків та знайти виннних у створенні стихійного сміттєзвалища. Також було вирішено, що сміттєву “дамбу” вивезуть на міський полігон у Рибне. Як запевнив сільський голова Микитинців, вже до середи, 12 липня, від сміття у Микитинцях не буде й сліду. Втім, сьогодні вже 13, а львівські гостинці ще й не починали вивозити. Про це пишуть Версії з посиланням на Бліц-інфо.

Голова ОДА Олег Гончарук вирішив розібратись з ситуацією на місці, тож зібрав профільних чиновників прямо біля імпровізованого сміттєзвалища.

Директор департаменту екології Ріяфет Гасимов каже, що вина на сільському голові Микитинців. Мовляв, він обіцяв вивезти, але нічого за тиждень не зробив. Втім, запевнив присутніх, що за день все можна вивезти, лиш би були гроші. Мовляв, підприємця вже знайшли.

“Є повне розуміння зі сторони голови облради Олександра Сича, ми гроші виділимо з обласного бюджету. Даю два дні, аби ситуацію виправили. Інакше полетять голови”, – пригрозив Гончарук.

За словами Гасимова, вартість вивезення тонни непотребу на полігон вартуватиме близько 450 гривень. Тож необхідно близько 50 тисяч. Водночас, запевнив, що вже у суботу сміття у Микитинцях не буде.

Натомість очільник прикарпатської Держекоінспеції Ігор Стефурак зауважив, що вони з поліцієї та керівниками районів працюють, аби більше таких гостинців від сусідів в області не було. І закликав прикарпатців повідомляти про підозрілі машини –  записувати, фотографувати та знімати на відео вантажівки, що можуть везти сміття з Львова.

Слід зауважити, під час розмови з журналістами Стефурак припустив, що завести сміття у Микитинці львів’янам допоміг хтось місцевий. Адже місце тут віддалене і так просто не заїдеш. Мовляв, мають інформацію, що за такі “послуги” пропонували по тисячі доларів.

Треба зауважити, у Хриплині сміття вже почали вивозити. Та, як пояснив війт Хриплина, у них ситуація інша, адже сміття в цеху і вивезти його має власник приміщення.  У Ланчині львівські гостинці вже теж вивезли.

Як відомо, на Прикарпатті як мінімум одинадцять разів незаконно завозили сміття з Львова. Зокрема, на минулих вихідних невідомі висипали кілька вантажівок сміття у приміських Микитинцях. Чеки та газети свідчать, що “гостинці” селянам підкинули зі Львова. А напередодні невідомі фури привезли і згрузили в селищі Ланчин, що на Надвірнянщині. Ще раніше львіське сміття покинули в орендованих приміщеннях в Хриплині.