Австрійський будинок є історичною пам’яткою місцевого значення, якому понад 100 років. Конфлікт між мешканцями будинку розпочався на основі того, що мешканка Ірина Перевозова розпочала забудову горища. Тож жителі подали на громадянку Перевозову до суду.

Івано-Франківський міський суд та Львівський апеляційний суд мешканці виграли. А сьогодні, 8 лютого 2017 року в Івано-Франківському окружному адміністративному суді розглядається справа за позовом ДАБІ щодо демонтажу забудови горища та приведення його до попереднього стану, пишуть Версії.

В ході судового засідання представник позивача Кирило Іванюк, заступник начальника управління ДАБІ в Івано-Франківській області подав клопотання щодо долучення до справи третіх осіб І. Юркевич та М. Пастух, які є мешканцями вказаного будинку.

Під час судового засідання адвокат відповідача зазначив, що позивачам варто надати суду докази того, що їхні права порушено через забудову горища. Проте, покладається на справедливе рішення суду.

“Вважаю, що мешканці повинні надати докази суду, що рішення в справі вплине на права мешканців”, – зауважив адвокат Іван Туга.

Після нарадчої кімнати суд задовільнив клопотання позивача.

“Оскільки будівництво на даний час є незаконним, адже горище є спільною власністю всіх мешканців будинку. Не бачу жодних законних підстав узаконити цю конструкцію та прошу суд прийняти рішення щодо демонтажу конструкції та приведення горища до попереднього стану”, – зауважив представник позивача Кирило Іванюк, заступник начальника управління ДАБІ в Івано-Франківській області.

“Чи відомо Вам, що справа перебуває у розгляді Вищого адміністративного суду?”, – запитав адвокат.

Сторона позивача відповіла, що не знає цього. Також адвокат зазначив, що відповідачем повинен бути наданий припис про демонтаж конструкції. Відомо, що припис ДАБІ надсилав відповідачу за відхилення від проекту. За що притягувався відповідач до відповідальності. Тож ДАБІ вважає це будівництво самовільним. Суд оголосив перерву в зв’язку з новими обставинами справи.

Наступне судове засідання відбудеться 22 лютого о 10.00 год