Гора Шпиці

На горі Шпиці зі скелі впала 58-річна мешканка Франківська. Учасник рятувальної операції Михайло Ковальчук  розповів подробиці:

Фатальне падіння жіночки, яка приїхала з нами до Бистреця, на горі Шпиці.

Українські Карпати – порівняно низькі гори, найвищі вершини там лише трохи перевищують 2 км.і це створює ілюзію їхньої безпеки.

До цього відео хотів написати багато чого але виділю основні важливі моменти :
-доленосні рішення ;
-безпека;
-забезпечення вкрай необхідним рятувальних служб;
-і , такий важливий для збереження життя час .

Отже , нещодавно до нашої групи в Івано-Франківську по дорозі приєдналася жіночка.

Приїхали на базу відпочинку , а через день вирушили в похід на вершину Косач. Деякий час вона з нами йшла, а потім сказала , що повертається на базу бо зранку вирішила не йти з ночівлею разом з нами в гори .

На наступний день, коли ми поверталися, жіночка зателефонувала Анатолію і повідомила , що вирішила САМА піднятися на вершини Шпіц!!! Без відповідного взуття і потрібного досвіду. Анатолій просив її цього не робити .

Коли ми прийшли на базу , то після 16 00год. вже зв’язку з нею не було .

Потім Анатолій зателефонував знайомому з рятувальної служби, він скинув, після другого дзвінка відповів , сказав , що зайнятий і знаходиться біля вершин Шпиці , що у нього надзвичайний випадок .
Він не здогадувався, що телефонує його приятель саме з цього приводу. Почувши це попросив нас підніматися до них, на допомогу , ми одразу ж вирушили .

Приблизно , це було о 21 00 год. , почали рухатися , близько першої години ночі були на місці . До допомоги долучилися ще рятувальники , які приїхали вчора на відпочинок і знаходилися неподалік , в декількох кілометрах , один з них ще й був парамедиком.

Коли ж прибули на місце то побачили , що Надія з Івано-Франківська фактично вже не рухається .

Рятувальник Василь сказав, що травми , які вона отримала внаслідок падіння зі скелі , на яку по факту не всі професіонали з необхідним обладнанням наважуються піднятися , досить серйозні і , що шанси вижити у неї мінімальні .

Про падіння Надії рятувальників повідомили люди , які побачили як вона зірвалась. Всі інші співпадіння : з іншого міста рятувальники неподалік , які ще й мали необхідний автомобіль Ленд Ровер; ми , які всі гуртом зібралися і якомога швидко на носилках по крутим засніженим і такими небезпечним спускам оперативно на скільки можливо знесли – все це наче говорило про те , що все врешті решт має бути гаразд і вона виживе , але , за декілька хвилин близько 4 20 год. під’їжджаючи до реанімобіля швидкої Надія пішла з життя.

Зрозуміло, що якби набагато раніше можна було це технічно зробити , якби у нас були нормальні дороги, а не лише назви, по яким зміг лише на 1/4 піднятися потужний позашляховик і спускався по ним досить довго , або швидкі гелікоптери , які так потрібні в цьому туристичному регіоні то скоріш за все Надію можна було б врятувати …

Дуже прикро, що така енергійна, життєрадісна, світла людина пішла з життя .

Друзі , будьте обережні і перш ніж приймати якісь рішення в горах , відкиньте емоції , подумайте адже від них дуже часто залежить збереження здоров’я , життя .

Не ходіть поодинці , вершини інколи цієї безпечності не пробачають людям і не варто переоцінювати свої власні сили.

Бережіть себе.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!