Как правильно колоть дрова

Завдяки спеціальній установці його автомобіль рухає енергія спаленого деревного вугілля.

Про це пишуть Версії з посиланням на Подробиці.

Машині більше тридцяти. “Нове дихання” автівка отримала торік, коли власник її переобладнав. Облаштував у багажнику установку зі спалювання деревного вугілля. У результаті виробляється газ, на якому і їздить машина.

В Інтернеті я побачив статтю “авто на дровах”. Мене дуже зачепило, наскільки то просто мою ідею альтернативного палива уже використовували у 20 роках минулого століття”, – розповідає автолюбитель, мешканець міста Виноградів Андрій Палюх.

За два роки Андрій змайстрував конструкцію і встановив її у багажнику.

“Все елементарно просто – фурма і газовідбірна решітка. Виділяються піролізні гази, які через систему фільтрів і охолоджувач ідуть під капот і догорають уже у поршнях, як пропан або метан”.

Деревне вугілля чоловік робить сам, спалюючи деревину. Її купує, або збирає у лісі сухостій.

“Економія очевидна, на дві тисячі кілометрів треба 2600 гривень з розрахунку 8 літрів на 100 кілометрів. Я проїхав 2000 грубо кажучи десь за 500 гривень”, – розповідає автолюбитель, мешканець міста Виноградів Андрій Палюх.

Андрій, щоправда, попереджає – у його салоні – гаряче, температура горіння деревного вугілля – більше тисячі градусів. Двигун у такій автівці втрачає тридцять відсотків своєї потужності. Та його “Первачок” легко “підкорює” закарпатські ландшафти. А ще – машина екологічна.

“То ідеальне паливо для двигунів внутрішнього згорання. Потрапляє у двигун СО, тобто угарний газ, там згорає, на виході маємо вуглекислий газ, яким дихають рослини”, – каже Андрій Палюх.

Утім, дехто з водіїв з насторогою ставиться до такого ноу-хау.

“Не дуже вірю. Я вважаю , що бензин найкращий. Я не бачив яка система, що та як, а він може показати?”, – каже мешканець міста Виноградів Сергій.

Інші – навпаки, захоплюються винаходом Палюха.

“Бомба, розумна техніка”.

“Добре, не треба стільки бензину палити”.

Та винахідник зупинятися не хоче. Планує удосконалювати й надалі свою машину і сподівається, – якщо пощастить, – знайти нове альтернативне паливо.