На запрошення народного депутата Юрія Солов’я в село Долішнє Залуччя, де розташований Залучанський спиртзавод, завітав з робочим візитом в.о. директора ДП «Укрспирт» Юрій Лучечко та представники апарату управління – Михайло Новак і Георгій Вергелес, пишуть Версії.

Керівництво концерну оглянуло завод, де свого часу виготовляли «Пшеничну сльозу» – спирт високої якості, який використовується для виробництва преміальних брендів вітчизняної горілки. Вже понад рік завод простоює – в 2016 році тут не було виготовленого жодного літра спирту.

“Нам приємно бачити підприємство, готове до відновлення виробництва, в хорошому технічному стані. Силами керівника збережений людський капітал, що дуже важливо. Ми і спирт продегустували – він, як завжди, найвищої якості, – відмітив Юрій Лучечко. – Тут завод живий, його тільки завести й поїхати. Але в цьому році не було ні можливості, ні смислу відкривати. Бо коли запускаєш завод в кінці року, то всі витрати за “простой” включаються в собівартість. Тому потрібно запускати завод на початку року і тримати руку на пульсі”.

 

Очільник підприємства Орест Конушкін розповів, що на заводі працює 119 чоловік. Всі спеціалісти готові будь-якої миті зайняти свої робочі місця.

В “Укрспирті” обіцяють виділити значну суму на модернізацію підприємства.

“Будемо модернізовувати котельню і шукати альтернативу природному газу. Це дасть можливість здешевити собівартість продукції, – зауважив Юрій Лучечко. – Також втілюватимемо інженерні пропозиції директора”.

В концерні відмічають, що сьогодні в Україні є близько80 виробничих площадок, але більша частина з них простує, бо відсутній попит на їхню продукцію. Колись всі підприємства виготовляли виключно харчовий спирт, експортували продукцію більш, аніж в 100 країн світу.

“Законодавство потребує диверсифікації ставок акцизного податку. Це дасть можливість запустити інші заводи на виробництво продукції для технічної та хімічної галузі. Адже в Україну імпортується 7 мільйонів декалітрів спиртовмісних речовин. Сьогодні парфумерна промисловість втратила вітчизняного виробника, за нею технічна, хімічна і нафтопереробна. Тому ми маємо потенціал – вироблення спирту на імпортозаміщення. Для спиртової галузі це друге дихання. Одні хай роблять якісний харчовий спирт, інші площадки потрібно переорієнтовувати на випуск біоетанолу і суміжних спиртовмістимих речовин. Це дасть можливість забезпечувати нашу промисловість вітчизняною сировиною”, – відмітив Юрій Лучечко.

Запуск Залучанського спиртзаводу позитивно вплине і на соціально-економічний розвиток всього Снятинського району.

“Робота заводу наповнює місцевий бюджет десь на 800 000 гривень в квартал”, – зауважив голова Снятинської РДА Богдан Свіщовський.

Ще один плюс в тому, що підприємство має можливості і потужності для зберігання та переробки сільськогосподарської сировини. А це є важливим для співпраці із прямими постачальниками – снятинськими аграріями.

“Залучанський спиртзавод – одне з бюджетоутворюючих підприємств Снятинського району. Це не просто виробництво найкращого по якості сорту спирту “Пшенична сльоза”, це ще й можливість фермерам району поставляти свою вирощену продукцію підприємству у великих об’ємах, – відмітив народний депутат Юрій Соловей. – На жаль, останній рік завод простоював і не виробляв жодної продукції. Останні раз керівник “Укрспирту” відвідував Залучанський спиртзавод ще в 2002 році. Сьогодні новий керівник приїхав, побачив потенціал даного підприємства і тому було прийнято рішення відновити роботу в лютому”.