14 червня, в Івано-Франківському міському суді обрали запобіжний захід Ельдару Астанову з Туркменістану, якого підозрюють у вбивстві своєї дівчини – студентки Івано-Франківського медичного університету Дішлі Елі Зії.

Суд ухвалив застосувати запобіжний захід до підозрюваного Ельдара Астанова у вигляді тримання під вартою на 60 днів. До слова, сторона захисту просила запобіжний захист у вигляді домашнього арешту з носінням електронного браслета.

Про це пишуть Версії з посиланням на Місто.

Також у суді адвокат туркмена – Тетяна Булін-Соколова, наголошувала, що студент добре вчиться, є старостою групи.

“Що стосується його характеристики як особи, то він добре навчається. Ельдар є студентом медакадемії, 4 курсу. Також він  є старостою групи, добре вчиться і здав усі екзамени. У нього укладений контракт з власником квартири на 5 років, в якій він проживає. Тобто, він має постійне місце проживання. Крім того, усі студенти забезпечені гуртожитком. Це я кажу, якщо йому буде відмовлено у проживанні в тій квартирі”, – зазначила сторона захисту.

На відео слова адвоката з 10 хв. 40 сек.:

З приводу успішності студента, журналісти звернулися до Івано-Франківського національного медичного університету. У прес-службі повідомили, що Ельдар Астанов справді староста групи. У групі навчається 8 осіб. Середній бал у підозрюваного – 3.95. Додали, що в ІФНМУ навчається 11 студентів-туркменів. Кажуть, студент особливих здібностей не мав, але вчився добре. Щоправда, дві догани за період навчання Ельдар мав – на третьому і цьогоріч на четвертому курсі. У першому випадку догана за невчасно завершений семестр, у другому – за пропуски. Туркмен пропустив 30 годин цього року.

Декан факультету підготовки іноземних громадян ІФНМУ Дмитро Соломчак каже, що Еля Зія та Ельдар завжди приходили на навчання, тримаючись за руки. Зізнається, що спостерігали з вікна і раділи за їх почуття.

“Агресії не помічали за студентом. Він був стурбований, коли дівчина зникла. Було видно переживання”, – зауважив Дмитро Соломчак.

Після ухвали суду про запобіжний захід, сторона захисту підозрюваного у вбивстві заявила, що будуть подавати апеляцію. Адвокат Тетяна Булін-Соколова переконана, що запобіжний захід повинен бути більш м`яким.

“Так, ми будемо апелювати. Подамо апеляційну скаргу на ухвалу міського суду. Вважаю, що є всі підстави апеляції змінити рішення Івано-Франківського міського суду і обрати йому інший, більш м`який запобіжний захід”, – сказала журналістам Тетяна Булін-Соколова.