Не лише собаки, а й коти заражають своїм позіханням. Фото: pixabay.com

Про це пишуть Версії з посиланням на ukranews.

Відомо, що багато істот, в тому числі бегемоти, свині, змії, шимпанзе і акули позіхають, але лише деякі з них “заражають” цим інших тварин свого виду.

Довгий час вчені вважали, що позіхання це всього лише передвісник сну, але недавні дослідження показали, що цей акт не має ніякого відношення до засипання. Як заявили вчені, часте позіхання швидше показує вашу особистість, ніж сонливість.

Позіхання – знак емпатії. Несвідоме позіхання є ознакою того, що ви налаштовані на чужі емоції. Ви також можете автоматично посміхатися або хмуритися, коли інші люди роблять це. Дослідники з університету Коннектикуту підтримали цю теорію, коли виявили, що так зване “заразне позіхання” починається у дітей тільки тоді, коли їм виповнюється чотири роки – це вік, коли навички емпатії починають розвиватися.

Вони також повідомляли, що молоді люди з аутизмом менше схильні до цього, ніж їх однолітки без яких-небудь захворювань.

Інша теорія стверджує, що “заразне позіхання” це примітивна форма несвідомого спілкування і зв’язку, яка дозволяла нашим предкам залишатися в безпеці і передавати дані про небезпеку задовго до появи інших попереджувальних знаків.

Довгий час вчені точно не знали причину позіхання. Фото: vsyamagik.ru

Ще одна теорія стверджує, що “заразне позіхання” залежить від віку. В одному дослідженні брало участь 328 осіб, яким було показано трихвилинне відео з позіхаючими людьми. У підсумку 82% людей до 25 років позіхнули, 60% людей у віці від 25 до 49 також позіхали, а от люди старше 50 років практично не позіхали після перегляду відео. Автори припускають, що люди стають менш сприйнятливими до “заразливого” позіхання з віком, тому що вони приділяють менше уваги поведінці інших.