На Франківщині доволі успішно діє урядова програма «Доступні ліки». Зараз область посідає 10 місце у рейтингу. «За перші тижні функціонування програми близько 25 тисяч прикарпатців безкоштовно отримали медикаменти», – розповів Роман Ілик.

Втім при карпатців хвилює не тільки ціна ліків, а і їх якість. Саме тому мешканці прикордонних регіонів частіше купляють медикаменти закордоном. Як розповів заступник міністра, питання якості ліків зараз стоїть доволі гостро, пишуть Версії.

«Я вам хочу продемонструвати жовту картку, яка працює в цілому світі, і в тому числі з січня уже впроваджена в Україні. Тому що наш фармаконагляд сьогодні є фактично таким же, як і в Європі», – впевнений Роман Ілик.

Високопосадовець розказав, як працює цей механізм. «Будь хто із заявників, як фізична особа, так і з боку держави, на будь-який лікарський засіб, який є неефективний, який має побічні дії, заповнює відповідну картку, так звану «жовту» і подає документ у фармаконагляд. Якщо підтверджується інформація про серію і випуск препарату, ці препарати вилучаються з обігу.

Відповідно їх відправляють у лабораторію на аналізи, після чого дається чіткий висновок. Якщо ліки неефективні, вони можуть отримати вже не жовту, а червону картку», – зауважив зам міністра.