Тому ціна завищена. Схоже, український уряд застосовує таку практику у формуванні тарифів. Хоча товар, який він впарює українцям по завищених цінах, не має терміну придатності.

Всі експерти (йдеться про незалежних експертів, а не про тих, які обґрунтовують тарифний геноцид) в один голос стверджують, що тарифи на газ, електроенергію та водопостачання з водовідведенням завищені, як мінімум, вдвічі.

На прикладі Івано-Франківської області можна наочно побачити чому це так. За даними Укрстату, з початку 2017 роки за послуги житлово-комунального господарства мешканці області погасили лише трохи більше половини платежів. Тобто, комунальні підприємства, котрі надають ці самі житлово-комунальні послуги недоотримали половини передбачуваного прибутку. Але чомусь не чутно, щоб якесь з цих підприємств збанкрутувало, чи не змогло виплачувати зарплатню працівникам чи, скажімо, захмарну зарплатню керівництву. Більше того – власники підприємств всілякі там суркіси-фірташі цілком впевнено почуваються. Суркіс оно навіть вирішив продати акції «Прикарпаттяобленерго», щоб покрити борги, але не самого підприємства, а футбольного клубу «Динамо» Київ. Вгадайте з трьох раз, чи продасть.

Якби Фірташ надумав продати наш “Івано-Франківськгаз”, то гадаю, покупці б також не забарилися, бо все ниття про економічно необґрунтовані тарифи від газовиків нахабна брехня. Тобто, тарифи таки економічно необґрунтовані, лише в інший бік.

Але наші газовики не зупиняються. Якщо їм не вдалося протягнути через НКРЕКП абонентську плату за газові мережі, то вони трішки підняли ціну на газ. Не значно наче ­- з 6,8789 грн. до 6,9579 грн. Але в межах країни, це не так вже й мало. До того ж, ходять вперті чутки, що з 1 липня ціну на газ знову підвищать.

Паралельно, починаючи з 2015 року, газовики ріжуть пільги. Спочатку пільга (скажімо для ветеранів Визвольних змагань в Івано-Франківську) на опалювальний сезон складала 370 кубів. В 2015 році вже 180 кубів. В 2016 – 121 куб. З огляду на те, що «літня» пільга в 2016 році була 18 кубів, а в 2017 «схудла» до 14 кубів, то цілком можна очікувати, що й «зимову» ще уріжуть. До слова, при оформленні субсидії пільги ліквідовуються.

Та й з самими субсидіями відбуваються метаморфози. Якщо раніше під час опалювального сезону субсидія покривала 330 кубів на опалення квартири площею 60 квадратних метрів, то в наступному сезоні вже буде 300 кубів.

Це ж саме урізання торкнулося і помешкань з централізованим опаленням – замість 3,28 Гкал тепла субсидія покриє всього 2,5.

Та й отримати субсидії українці з централізованим опаленням зможуть лише після офіційного оголошення місцевими органами опалювального сезону.

Для тих же, хто самостійно опалює будинок або квартиру, опалювальний сезон скоротили на один місяць – тепер знижку будуть нараховувати з 15 жовтня по 15 квітня. Напевно через глобальні зміни в кліматі. Втім, певно, планується чергове підвищення ціни на газ саме з 15 жовтня, щоб потім здерти за весь жовтень вже по новим тарифам, як це зробив івано-франківський «Водоекотехпром» піднявши тарифи посеред травня.

Між іншим донедавна місцевий «Водоекотехпром» був чи не єдиним комунальним підприємством, чиї рахунки оплачувалися майже на 100%, бо тарифи на водопостачання були не такими вже й великим. Це давало змогу і зарплату працівникам виплачувати і кредити мільйонні покривати. А потім тарифи стали економічно необґрунтовані. Пояснюють це кількома чинниками – і здорожчанням того ж газу, і здорожченням електроенергії, й підвищенням мінімальної заробітної плати.

 Дуже вигідна позиція – одні комунальники кивають на інших, а в результаті страждають споживачі, в яких зарплата цілком далека від економічно обґрунтованої. Тому й сплачують вони лише 50% вартості комунальних послуг, але навіть це перевищує їх фінансові можливості. Адже постає питання – чи купити щось поїсти, чи заплатити за газ. До того ж ціни на продукти також підвищують мало не щомісяця, обґрунтовуючи це в тому числі й подорожчанням комунальних послуг.

Тому нема чого дивуватися, що все більше й більше молодих українців виїжджає працювати, жити, вчитися закордон. Бо там дійсно все економічно обґрунтовано, а не від “балди” (хто ця колективна балда, ми чудово знаємо), як у нас.